Tag Archives: домови

(ФОТО) Бизарна тужба против Бред Пит: Ветил брак па избегал!

Извесна Кристина Кели, непозната за јавноста, го тужела Бред Пит затоа што, како што тврди, и ветил дека ќе се ожени со неа, и наплатил 40.000 долари и не го исполнил ветувањето. Откако ја добил тужбата, шокираниот актер објавил дека никогаш не ја контактирал Кристина, а особено негирал дека од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Големо невреме во Струмица: Поплавени улици и домови

Поради невремето кое во попладневните часови ја зафати Струмица, многу улици се поплавени. На терен излегле комуналните служби кои веднаш интервенирале на најкритичните места за да ситуацијата во градот што побргу се нормализира.Во санирањето на штетите се вклучила и противпожарната единица.   Дождот поплавил и дом во Струмица во кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ СЦЕНИ – ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕМА ЛУЃЕ: На улиците пингвини и кози, а во Италија снимен прекрасен призор!

Бидејќи поради пандемијата на коронавирус мерките за изолација беа воведени низ целиот свет, на улиците на многу градови се појавија неочекувани гости. Како има се помалку луѓе, така има се повеќе животни, затоа што нема сообраќај што ги спречува да им приоѓаат на населбите. Исто така, има загрижувачки примери – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „БЕКСТЕЈЏ“ ГИ ОТКРИВА ДОМОВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ЈАВНИ ЛИЦА:Еве каде живеат Перо Антиќ, Трифун Костовски, Лила, Слаткар…

Естрадниот магазин „Бекстејџ” истражи каде живеат македонските јавни личности…. „Бекстејџ” дознава дека една од омилените локации на познатите личности е токму скопската населба Водно. На Водно живее поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ, а на 300. метри од него живее и кардиохирургот Жан Митрев.         …

Повеќе »

(ФОТО) „Нeјт и Џеремаја доаѓаат напомош“ – од сабота 12. мај во 21 ч. на TLC

Дизајнерскот дуо, Нејт Беркус и неговиот сопруг Џеремаја Брент, во новата сезона на серијата на каналот TLC, го менуваат животот на луѓето кои се впуштаат во реновирање на домовите. Понекогаш луѓето што се впуштаат во реновирање се наоѓаат во стапицата, бидејќи немаат пари пред крајот на работата или имаат конфликти …

Повеќе »