Tag Archives: дома

(ФОТО) „Се вратив“: Арнолд Шварценегер се врати дома по отворената операција на срце!

Пред неколку дена пишувавме дека познатиот Терминатор, Арнолд Шварценегер, имаше отворена операција на срцето, а по освестувњето првите зборови што ги кажал биле „Се вратив“ – неговата позната реплика од хит филмовите. Поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер (70) по операцијата на срцето се врати дома. Како што на Твитер …

Повеќе »

(ФОТО) За децата не бираат „кралски“ туку ефтин шведски мебел

Кејт во април би требало да го роди третото дете и уште не се знае кој пол е. Обожавателите на кралското семејство нагаѓале дека станува збор за момче бидејќи војвотката за време на објавата за бременоста носела сина облека… Кејт Мидлтон (35) и принцот Вилијам (36) моментално се наоѓаат во …

Повеќе »

Оливер Драгојевиќ го доби најубавиот божиќен и новогодишен подарок:Туморот намален а тој се подготвува за пролетни концерти!

Како што веќе пишувавме Оливер Драгојевиќ за Божик беше пуштен дома и деновите ги минува со семејството. Тој е голем оптимист… „Последните наоди од прегледите кажуваат дека туморот е многу намален и засега нема потреба од хемотерапија или зрачење.Јас се чувствувам добро и среќен сум што сум со семејството. Размислувам …

Повеќе »

Синот на Оливер Драгојевиќ ги потврдил добрите вести:Пејачот не можел да добие подобар подарок за Божик!

Здравствената состојба на Оливер Драгојевиќ оди на подобро. Неговиот син Дино ги потврдил одличните вести. Оливер Драгојевиќ имал само една желба за Божик, а тоа е празниците да ги дочека во својот дом во Сплит, окружен со најмилите. Желбата му се остварила, а се чини дека пејачот нема да се …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тошо Малерот се врати од Австралија да гласа: Дали се подготвува нова „К-15“?

Тошо Малерот се врати дома, а на аеродром го пречекал Миле Паника… Пред неколку години Васко Тодоров се пресели во Австралија, каде што се ожени. Но, македонската јавност оттогаш го очекува неговото враќање и новата средба со Бубо Каров и Бранко Огненовски и можеби (се надеваме) некоја нова „К-15“ серија. …

Повеќе »