Tag Archives: дома

(ВИДЕО) Денеска Марија Спасовска ја претставува Македонија на Јуниор евровизија: Да гласаме и да го подобриме нејзиниот пласман – само кликнете на линкот!

Денеска, недела, 25. ноември во Минск,Белорусија, ќе се одржи Детската Евровизија.Македонија ќе ја претставува Марија Спасовска со песната „Дома“, а ќе настапи под реден број 16. Линковите за гласање. Процедурата е едноставна – го кликнувате линкот, ќе ги изгледате сите претставници (накусо) и ќе го дадете својот глас. Можете да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од овој момент можете да гласате за Марија Спасовска на Детската евровизија: Дајте го својот глас преку Интернет за подобар пласман на Македонија!

Во недела, 25. ноември во Минск,Белорусија, ќе се одржи Детската Евровизија. Македонија ја претставува Марија Спасовска со песната „Дома“, а ќе настапи под реден број 16. Од овој момент се отворени линковите за гласање. Процедурата е едноставна – го кликнувате линкот, ќе ги изгледате сите претставници (накусо) и ќе го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска со „Дома“ и извонредна изведба испраќа моќна порака!

Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на Детската Евровизија во Минск, Белорусија на 25.ноември оваа година е веќе објавена на официјалниот канал на Junior Eurovision Song Contest Музиката и аранжманот на песната се дело на Дарко Димитров, а текстот го напишаа Елена Ристеска …

Повеќе »

(ФОТО) Дојде време Илина со мама и тато да си замине дома!

Пејачката Сара Костадиновска и нејзиниот сопруг, водителот, Димитар Атанасовски пред неколку дена станаа родители. Се роди нивната ќерка Илина. „Не е лажна тревога…… Најсреќна на свет сум! Не ми се верува какво е чувството“, напиша Сара на социјалните мрежи. Сара и Димитар својата мала принцеза ја однесоа во својот дом. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Дознајте ја тајната на се’ повеќе бараните инвертер клими

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе следите: – Совети, насоки, идеи на тема подови – Осветлување и избор на дизајнерски мебел – Дознајте ја тајната на се’ повеќе бараните инвертер клими – Погледнете како да го декорирате својот дом и работните простории „Квадрат“ секоја недела во 11.30 на ТВ Алфа

Повеќе »

(Рецепт) Намалете го холестеролот со молневита брзина: Подобрете го своето здравје на едноставен начин!

Нема да верувате колку е едноставно! Зголемениот холестерол може сериозно да му наштети на вашето здравје и за негавата нормализацијата треба само неколку работи. Грижете се за себе,вашата исхрана и вашата околина и ослободите се од ова, на изглед не така опасен здравствен проблем. Ако ги следите овие пет совети …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ што ви треба за „убиствени“ стомачни мускули е перница!

Во потрага сте по вежби со кои ќе ги дефинирате стомачните мускули? За нив не морате во теретана туку можете да ги формирате со едноставни вежби кои се прават дома. Тренерката на познатите Џенет Џенкинс, во кусо видео, кое го објавила на Инстаграм, покажала како ги изведува. Се’ што ви …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот Џејмс Ван Дер Бер со фотографија открил како изгледа породувањето дома

Глумецот Џејмс Ван Дер Бер, најпознат по улогата на Даусон Лери во серијата „Даусон крик“ на 15. јуни станал по петти пат татко. Неговата сопруга Кимберли одлучила девојчето Гвендолин да го роди дома со помош на лекар, бабица и четирите постари деца. A doctor, a #midwife, and 4/5 of the …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија конечно пуштена од болница: Еве како сега се чувствува!

Откако многу нејзини обожаватели се загрижиле поради продолжениот престој во болница, Меланија Трамп е конечно пуштена дома. Меланија била подвргната на емобилизација на бубрегот а иако се најавувало дека ќе биде пуштена уште во средата, првата дама на Америка викендот го дочекала во болница. Од Белата куќа јавуваат дека Меланија …

Повеќе »