Tag Archives: дома

(ФОТО) Сликата на еден пар станала хит – Ќе ви биде јасно зошто кога ќе ја видите цела!

Високите луѓе, поради совјто раст, секојдневно мораат да се справуваат со разни ситни проблеми, од удирањето на главата во таван до непријатности во јавниот превоз или за време на летот…BrightSide собрал галерија која прикажува некои од овие ситуации… 1. Dealing with a tall people problem. Dealing with a tall people …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОМЕДИЈА ВО ДОМОТ – Дете турка, кучето влече: Сцена како од цртан филм!

Постарата сестра седнала во автомобилчето, а помалечкиот брат почнал да ја вози по собата. Можеби возењето би било и’ полесно ако нивното домашно милениче не се спротивставило на тоа возење и го фатило бебето за пелената… Сега тој турка, а кучето кочи, скоро исто како во цртаните филмови – но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимен документарец за Михаел Шумахер: Камерите со дозвола на семејството после пет години влегле во вилата на Шумахер!

Семејството на славниот возач на Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, за прв пат по нecpeќата, која седумкратниот шампион на светот ја доживеа во декември 2013. година, дозволило новинари да влезат во семејната куќа. Имено, германските режисери Михаел Вех и Ханс Брун Камертенс, со целосна поддршка на семејството на славниот Германец …

Повеќе »

Меган Маркл поради компликации ја очекува индуцирано породување!?

Терминот на породување на војвотката од Сасекс, според информациите кои ги наведуваат странските медиуми, минал уште на 28. април. И’, додека сите со нетрпение го исчекуваат доаѓањето на кралското бебе се прошириле и не така добри вести. Имено, кога станува збор за првата бременоста на Меган, а таа има 37. …

Повеќе »

(ФОТО) Родила окружена со пет ќерки, во када во својот дом, а фотографиите оставаат без здив!

Кога идните мајки ќе одлучат своето дете на свет да го донесат во болница,обично покрај себе имаат едно блиско лице, но Вирџинија Телер одлучила своето бебе да го роди во сопствениот дом окружена со семејството. „На сите ни беше во ред бидејќи сме во наш простор. ќерките можеа слободно да …

Повеќе »

(ФОТО) Сама се породила а фотографиите се неверојатни!

23. годишната девојка за време на растењето се наслушала ужасни приказни за породувањето и,кога пристигнал нејзиниот ден,одлучила на своето бебе да му овозможи мирно доаѓање на свет. Хана Тејлор одлучила да роди сама, без медицинска асистенција… Хана Тејлор (23) е една од оние жени кои во животот се наслушале премногу …

Повеќе »

Сушењето алишта во станот е опасно за здравјето, знаете ли зошто?

Идеално е алиштата да се сушат на свеж воздух, дури и кога надвор е минус. Тие прво ќе се заледат, па исушат, но и при таквиот начин на сушење морате да внимавате на нешто… Сушењето алишта, преку зима, во затворен простор го крева нивото на влага за 30 проценти. Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) „Чиста“ диета: Како до Нова година да загубите 3. – 4. килограми?

Кога зборуваме за губењето килограми прво што ни паѓа на памет е чувство на глад и вежбање. Таканаречената „чиста“ диета е нешто сосема друго, а освен губењето килограми гарантира бројни друго поволности поради кои ќе се чувствувате подобро. Иако за губењето килограми потребно е пред се’ здраво да се храните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со ново изненадување за своите фанови и сите љубители на музиката!

Македонската претставничка на „Јуниор Евровизија“ повторно ги воодушеви бројните фанови не само во Македонија туку и Европа. Марија Спасовска на својот You Tube канал ја објави Караоке верзијата за песната „Дома“. Слушнете како звучи инструменталната верзија за Дома. Отсега имате можности за кавер преработки за песната Дома преку објавеното Караоке.

Повеќе »