Tag Archives: дома

(Рецепт) Состојките сите ги имате во кујната: Еве како сами да направите средство за дезинфекција на просторот и рацете!

Прочитајте повеќе совети како да направите дезинфекција од состојките што ги имате во вашата кујна Короната го тресе светот, а овие средства за дезинфекција станаа еден од најбараните антивирусни производи. Одржувањето на хигиената и чистите простории се многу важни во спречувањето на ширење на вирусот, затоа ви донесуваме совети како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на близначките на доаѓањето на тато од работа ќе „ви го стопи“ срцето!

Близначките Анабел и Лудија едвај го чекале моментот кога тато конечно ќе си дојде дома од работа… Слушнале некои чудни звуци, а потоа конечно се отворила вратата. Нивната реакција ќе ви ги истопи срцата и ќе ви измами насмевка на лицето…

Повеќе »

ПРОВЕРЕТЕ ГО СВОЕТО ЗДРАВЈЕ – ДОМАШЕН ТЕСТ ОТКРИВА ДАЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ СО ТИРОИДАТА! Потребни ви се само ЈОД и стапче за чистење уши!

Тестот со јод според Малахов е корисен за секого а особено за оние кои имаат проблеми со тироидната жлезда. Навечер пред спиење земете повидон јод, кој се купува во аптека. Стапче за чистење уши натопете во јодот и нацртајте на надлактицата на левата рака исцртајте три линии: тенка, средна и …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче (4) и помогнало на мајка си да го роди братчето во базен во нивниот дом

Малечката Ривер била покрај мајка и Април за време на породувањето дома, дури влегла и во базенот додека мајка и се породувала, и само неколку моменти откако се родил братот и го фатила за рачето, за што сведочат и фотографиите… Има малку фотографии што можат да го допрат срцето, како …

Повеќе »

(Рецепт) СТАР ТРИК – ПОТОПЕТЕ ЛЕБ ВО ОВАА НАМИРНИЦА ПА СТАВЕТЕ НА ПЕТИЦИТЕ: Наутро стапалата ќе ви бидат МЕКИ!

Честопати се случува во зима да ги запоставуваме стапалата, иако е исклучително важно да ги негуваме во текот на целата година за да бидат здрави и меки кога ќе дојде летната сезона. Ако се борите со задебелување, груби петици, тврда кожа и курји очи и не сакате да дадете пари …

Повеќе »

Млад глумец ненадејно починал на само 14. години

Младиот глумец Џејк Брнс починал во 14. година. Пронајден е мртов во својата куќа во Гринкок, а причината за смртта сеуште не е позната. Бурнс бил член на танчерската академија Elite, а поради својот неверојатен талент со само девет години освоил место во престижното балетско школо во Глазгов, поради што …

Повеќе »

(ФОТО) ПРАКТИЧНО И КОРИСНО: На сопругот му направила паб во дворот за да го задржи дома!

„Мојот сопруг Пол отсекогаш сакал малку да скокне во локалниот паб и никако не можев да го задржам дома. Размислував и дојдов до идејата во дворот да изградам сопствен паб“, рекла неговата сопруга Џејн Тапер. Пол Тапер, инженер од Њјутон Абот во Велика Британија отсекогаш обожувал да оди во локалниот …

Повеќе »

ШОКАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ФБИ – ПАМЕТНИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ ВЕ ШПИОНИРААТ: Хакерите можат да ви видат се’ дома, но и да прислушкуваат!

Американскиот ФБИ предупредува дека паметните телевизори, кои за разлика од обичните, се поврзуваат на Интернет, се особено ранливи на напад од хакери кои на тој начин можат да влезат во нечиј дом. Во објавата на блогот на филијалата во државата Орегон ФБИ така се објаснува дека, покрај тоа што обезбедува …

Повеќе »

ТРИКОВИ НА ДОМАЌИНКА – Како совршено да исчистите „влакнест“ тепих: Ќе блесне како нов, без мака!

Одржувањето на „влакнестите“ теписи може да биде многу тешко, но со овие совети нема да имате проблеми…. Овој вид теписи најчесто се направени од антистатички и антибактериски влакна што ги прави едноставни за одржување и чистење бидејќи не привлекуваат многу прашина. Со редовно чистење со правозмукалка понекогаш е потребно и …

Повеќе »