Tag Archives: дома

(ВИДЕО) Снимка од породување на Јутјуб која сите жени треба да ја видат!

Влијателната Легаци Алонг (24) го родила своето трето дете сама, во нејзината када, без помош и какви било лекови против болки, а нпатем направила и снимка на породувањето, која е видена повеќе од 700.000 пати. Легаци објави видео од раѓањето на ЈуТјуб во март, како што вели, со цел да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајката добила ненадејни болки – 10. годишниот син ја породил и и’ го спасил животот

Мајката добила ненадејни трудови а нозете на бебето веќе биле надвор. Бидејќи никој не бил дома, нејзиниот 10-годишен син ја породил и го спаси животот на бебето. Ешли Мороу била нешто помалку од 8.месеци бремена кога одеднаш добила болки и не можела да стигне во болница. Се започнало кога Ешли …

Повеќе »

(Рецепт) Направете сами серум, за лице, против стареење: Длабоко нахранете ја кожата, елиминирајте ги брчките и вратете го сјајот на кожата

Серумите против стареење се најефикасните подготовки во борбата против брчките, но во исто време и многу скапи. Научете како сами да направите серум против стареење, кој ќе биде подеднакво ефикасен и ќе ви заштеди многу пари Серумите против стареење се ефикасни, затоа што првенствено содржат концентрати на супстанции кои се …

Повеќе »

Го прогласиле за мртов, го кремирале, а ТОЈ после 2. месеци се ПОЈАВИЛ НА ВРАТАТА!

Јиао (43) се појавил на прагот два месеца откако семејството одржало погреб и го кремирала телото преземено од болницата Кинезот Јиао (43), кога лекарите го прогласија за мртов порано, се вратил дома жив, додека членовите на семејството биле шокирани. Јиао (43) се појавил на прагот два месеци откако семејството одржало …

Повеќе »

(ФОТО) Ја сакавме во улогата на ДАДИЛКА а не знаевме дека преживеала ХОРОР!

Една од главните sвезди на серијата „Дадилка“, Фран Дрешер, раскажала за нејзината животна траума, која потресла многу нејзини обожаватели. Популарната актерка била силувана пред повеќе од три децении, а поради траумата што ја оживеала во 2000. година, доби рак на матката. „Со години избегнував да се соочам со мојата болка …

Повеќе »

Внимание, внимание: ОВА се највалканите места и предмети во станот!

Без разлика колку биле уредни и редовно чистеле, има и такви места што се само магнети за нечистотија, бактерии и вируси… Секогаш има работа во станот или куќата и секогаш постои „тоа нешто“ што сè уште не сте успеале детално да го исчистите. Како и да е, за тоа време, …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) НАРОДЕН ЛЕК – Доктор Александар Огулов: Еве како брзо и безбедно дома да ги отстраните папиломите!

Папиломите често се наоѓаат на вратот, под пазувите и имаат тенденција да растат. Зошто се формираат папиломи? Постои начин да се ослободите од овие заболувања дома – пелин. Папилома е вообичаено име кое ги комбинира сите бенигни формации на тумор на кожата. Папиломи може да се појават на мукозните мембрани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идеи како да ги забавувате децата дома, а во исто време и да вежбаат

Децата можете да ги наговорите на се и сешто, ако тоа го презентирате на добар начин, вклучително и вежбање за време на изолацијата. Важно е што тие тоа да го прават на забавен начин, и нема проблем Ова интересно видео е објавено на страницата на Фејсбук ’Mầm non Montessori’ , …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две минутни вежби кои би требало да ги правите секој ден ако вежбате дома

АКТИВНОСТА е клучна за да останете здрави за време на изолацијата. Телото мора да се движи за да ја задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од дома. Тогаш е многу важно да вежбате затоа што може да ги поправите ефектите од лошата позиција на телото после часови на работа …

Повеќе »