Tag Archives: дом

(ВИДЕО) „Квадрат“: Шибачик – тренд на уредување

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе гледате: – шабичик – глобално популарен стил на уредување на просторот во последните години, по што се карактеризира и како во овој стил да го уредите вашиот ентериер – колку расветета е важна за атмосферата во вашиот дом и кога е идеално време за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојкава уредува ѕидови како од шега, а сето тоа изгледа неверојатно

Елза Рае е талентирана шминкерка која редовно ги изненадува луѓето на својот Јутјуб канал. Но, покрај тоа има и други таленти. Се’ што и треба е четка и леплива лента. Избрала специфичен облик кој содржи многу квадрати. Започнала со обичен квадрат на хартија, а потоа создала вистинско уметничко дело. Кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) На „Алфа“ во недела во 11:30: „Квадрат“ со нови идеи за уредување на домот

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе гледате: -што се епокситни подови и кои се нивните предности што ги прават се’ поголем хит на пазарот -кои беа трендовите на уредување на просторот кои ќе ја заокружат 2017. – како да ја вклопите црната боја во ѕидовите во собата за дневен престој …

Повеќе »