Tag Archives: дом

(Фото галерија) Дом од соништата: Никогаш доста идеи!

Внатрешен дизајн и идеи за украсување на вашиот дом… Секој од нас размислува како да внесе свежина и нешто ново во домот со што најчесто добиваме впечаток како да сме купиле нешто ново. Во нашата галерија ви донесуваме повеќе токму такви идеи кои ќе ви помогнат со мали измени да …

Повеќе »

(ФОТО) Истрагата ги открила фотографиите од домот на Принс: Дали Принс Пејсли Парк е идниот Грејсленд?!

Принс починал пред скоро две години (утре, 21. април) е годишнината, од предозирање со фетанил… Истрагата потврди дека Принс се предозирал со фетанил, по земањето на Викодин кои биле помешани со таблетки фетанил. Музичарот бил пронајден неподвижен во лифтот во Пејсли Парк каде починал на возраст од 57. години. Со …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Совети и инспирации по примерот на светските дизајнери

Во ова издание на „Квадрат“ ке гледате – Ја заокружуваме сезоната и дочекуваме следната. – Пролет, одлично време за избор на мебел. – Како да го направите тоа најдобро што може. Подни ламби, тренд во осветлувањето. – Советуваме и инспирираме по примерот на светските дизајнери. „Квадрат“ со Ана Николовска во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Уредите го ентериерот по примерот на светските дизајнери!

Во ова издание на КВАДРАТ ке гледате – Доза инспирација ретро модерни комбинации, игра со бои и акцентирање на елементите. – Како да уредите ентериер по примерот на светските дизајнери. – Осветлување на детските соби, многу позначајно од создавање на атмосфера во најупотребуваното катче на децата и тинејџерите. – Софите …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Како со малку пари во само 3 чекора да обновите кујна?

Овој Квадрат ќе ви даде совети и насоки за тоа: – Како да се справите со нередот и малите квадратури, решението е половина стан сместен во плакар – Како да ја осветлите собата за дневен престој – Што е најважно во една кујна и – Како да ја обновите кујната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Квадрат“:Вистинска атмосфера во домот со соодветна расвета

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите: – Како со расветата да создадете атмосфера во домот – Неверојатни простори уредени во скандинавски, индустриски и потполно бел минималистички стил – Иновативни парчиња мебел создадени од рециклирани материјали – Ќе видите како со паметен телефон може да се создаде столица – И’ …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Идеи за повеќе простор во домот!

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите: – запознајте се со иновативниот паметен плакар кој дипли и пегла – одлична идеја за модерните домаќинки кои немаат многу време -инспиративен стан со мала квадратура: како да се справите со недостаток на простор во домот? – зборуваме за плочест мебел со нашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Украсете го домот со оригинални декорации!

Во најновото издание на „Квадрат ќе следите“ -доаѓаат едни од најубавите празници во годината, да ги дочекаме подготвени во декориран и уреден дом.Ние ќе ви дадеме и упатство како сами да изработите неколку празнични декорации – упатство и како да го разбудите уметникот во себе – ви ги откриваме основите …

Повеќе »

Боки 13 му помогна на познатиот готвач Антонио: Ќе остане во својот дом и ќе добие работа!

По вчерашната објава за Антонио Јанковски, познатиот македонски готвач кој боледува од карцином, и веста дека мора да ја напушти куќата во која живее, Бојан Јовановски, претседателот на Меѓународен сојуз – Скопје, јавно рече дека ќе му помогне. Во јавноста познат како Боки 13, на својот фејсбук-профил напиша дека проблемот …

Повеќе »