Tag Archives: дом

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕУБАВО – ЅИРНЕТЕ ВО ДОМОТ НА РОУЗИ И ЏЕЈСОН СТЕТАМ: Минимализам и луксуз!

Како што одминува времето, Рози Хантингтон-Витли открива сè повеќе слоеви на нејзината личност и беспрекорен вкус. Таа го освои светот со својата убавина, а кога го отвори својот профил на Инстаграм, сфативме дека оваа девојка знае многу добро да игра со модните трендови, потоа од категоријата супермодели се пресели на …

Повеќе »

Мирисот на цигари се вовлекува во теписи, мебел, ѕидови: Еве како да го исфрлите од дома!

Без оглед колку и да проветрувате, не е доволно Мирисот на цигари, откако ќе се навлече во завеси, облека, sидови, теписи и мебел, е многу тешко да се отстрани од куќата. Еве неколку природни начини да се ослободите од него. За почеток, без оглед на кој дел од куќата ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Билка која донесува мир, среќа и успех: Еве колку стебленца треба да внесете во домот!

Во Азија се внесува во нов станбен простор бидејќи позитивно влијае на емоциите на домашните и на атмосферата во домот, како и деловниот простор бидејќи се верува дека донесува успех и напредок во кариерата…  Среќниот бамбус е еден од најпопуларните „лекови“ против негативната енергија во домот. Донесува мир, добра енергија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Семејството половно транспортно комбе претворило во мобилен дом, а внатрешноста ќе ве изненади!

37. годишниот Џеј Риченс за себе и своето семејство претворил „Мерцедес Спринтер“ во прекрасен дом на тркала. Внатрешноста е уредена на модерен ии многу практичен начин, ќе се изненадите колку место всушност имаат.

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Еклектицизам, рустикален или индустриски стил… која е најдобрата опција за Вас?

Во новиот Квадрат повторно ја отвораме темата стилови на уредување на простор: – Што се стиловите, како да ги комбинирате кога да ги одберете оној во кој ќе биде уреден просторот? – Каков под одговара на еден рустикален простор? – Осветлување и уредување во се помодерниот индустриски стил – Повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Еден просечен дом од почеток до крај!

Во новиот „Квадрат“ ќе гледате: – Како да уредите еден просечен дом од почеток до крај? Преку советите на нашите стручни сорботници ќе ве водиме чекор по чекор низ целиот процес. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »