Tag Archives: дом

(ФОТО) ПРЕУБАВО – ЅИРНЕТЕ ВО ДОМОТ НА РОУЗИ И ЏЕЈСОН СТЕТАМ: Минимализам и луксуз!

Како што одминува времето, Рози Хантингтон-Витли открива сè повеќе слоеви на нејзината личност и беспрекорен вкус. Таа го освои светот со својата убавина, а кога го отвори својот профил на Инстаграм, сфативме дека оваа девојка знае многу добро да игра со модните трендови, потоа од категоријата супермодели се пресели на …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »

Мирисот на цигари се вовлекува во теписи, мебел, ѕидови: Еве како да го исфрлите од дома!

Без оглед колку и да проветрувате, не е доволно Мирисот на цигари, откако ќе се навлече во завеси, облека, sидови, теписи и мебел, е многу тешко да се отстрани од куќата. Еве неколку природни начини да се ослободите од него. За почеток, без оглед на кој дел од куќата ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Татко и син: Роналдо „делка“ ново фудбалско чудо

Кристиано постариот има 35. години и е на залезот на акриерата, нос емејството Роналдо треба да се погрижи за својата фудбалска иднина. Тука е Кристиано Јр, кој веќе сега постигнува голови како својот татко… Португалецот Кристијано Роналдо пред неколку дена после два месеци со семејството се врати во Торино. Фудбалерот …

Повеќе »

(Рецепт) Универзално средство за чистење од 5. состојки: Жените ширум светот го споделуваат рецептот за ова волшебно средство!

Без разлика дали станува збор за досаден стаклен туш, течност за шпорет или зацрнета тиња, спреј од само пет состојки стана универзален чистач на домови за многу мајки. Постојат стотици спрејови за чистење на пазарот кои тврдат дека самостојно ја чистат и полираат вашата кујна, купатило и спална соба. Но, …

Повеќе »

(ФОТО) 15. идеи како занемарените балкони да ги претворите во места за уживање

Било да живееме во стан или во куќа, балконите се често неправедно занемарени простори во нашите домови. Ви донесуваме идеи како оваа пролет својот балкон да го претворите во место на кое ќе сакате да престојувате, да се одмроате, дружите и уживате. Оживејте го малечкиот балкон И’ малечкиот балкон лесно …

Повеќе »

(ФОТО) Билка која донесува мир, среќа и успех: Еве колку стебленца треба да внесете во домот!

Во Азија се внесува во нов станбен простор бидејќи позитивно влијае на емоциите на домашните и на атмосферата во домот, како и деловниот простор бидејќи се верува дека донесува успех и напредок во кариерата…  Среќниот бамбус е еден од најпопуларните „лекови“ против негативната енергија во домот. Донесува мир, добра енергија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриени причините за смртта на популарната актерка: Сопругот ја нашол на дното на базенот!

Канадската актерка и манекенка Стефани Шерк (43) за која до вчера се знаеше само дека ненадејно починала, извршила самоубиство во базенот на својот дом во Шерман Оукс во Калифорнија. Како причина за смртта е наведен недостаток на кислород во крвта, задушување и давење. Манекенката, која се обиде да стане актерка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Семејството половно транспортно комбе претворило во мобилен дом, а внатрешноста ќе ве изненади!

37. годишниот Џеј Риченс за себе и своето семејство претворил „Мерцедес Спринтер“ во прекрасен дом на тркала. Внатрешноста е уредена на модерен ии многу практичен начин, ќе се изненадите колку место всушност имаат.

Повеќе »