Tag Archives: дом

(ФОТО) ПАМПАС, најголем тренд за декорирање на домот: Неколку начини да го вметнете во ентериерот!

Пампас е еден од најновите трендови кога станува збор за украсување на домот. Пампас е од семејството трева, и потекнува од Јужна Америка, поточно, Аргентина, Уругвај и јужниот дел на Бразил. Наречен е по пампасите на кои расте, тревните степи на југоистокот на Јужна Америка Секоја соба може да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здодевен агол во собата – за само едно попладне- претворете во КАТЧЕ ЗА УЖИВАЊЕ!

Колкумина од нас во својот дом имаат здодевен, неискористен агол? Жenените можат да бидат господари во сопствениот дом, бидејќи токму женските идеи ги претвораат здодевните бели агли во совршени места за уживање, што ќе биде инспирација за бројни нови идеи и деловни предлози. Сè што ви треба е едно слободно …

Повеќе »

(ФОТО) СМЕТАЈ НА НАС – Молк пред домот на Балашевиќ, Оливера расплакана: Луѓе доаѓаат, палат свеќи, оставаат емотивни пораки…

Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … Ѓорѓе Балашевиќ, кантавтор, почина на 19. февруари на 67-годишна возраст, откако помина три дена во болница. Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … …

Повеќе »

(ФОТО) Купил бродски контејнер и сега го издава за 150. долари за ноќ – Направил чудо!

Бродските контејнери се неизбежен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Сепак, овие метални кутии може да се користат и за домување. Токму тоа се обидел и Рајан од Довер во американската држава Охајо. Тој бродски контејнер трансформирал во симпатична мини куќа …

Повеќе »

Чудотворното БОНСАИ дрво треба да го има секој дом бидејќи може да ви го ПРОМЕНИ животот

Бонсаи дрвјата се здобија со популарност низ целиот свет од неколку причини, почнувајќи од потребното внимание до благосостојбата на сите домашни. Бонсаи билката стана неопходна во вашиот дом. Иако има повеќе здравствени и психолошки придобивки, еве сè што треба да знаете за растенијата бонсаи. Со текот на годините, луѓето почнаа …

Повеќе »

(Рецепт) ЕФИКАСНО И НАВИСТИНА ДЕЛУВА: Испрскајте ги вратите и прозорците со ОВАА МЕШАВИНА и заштитете го домот од „смрдулките“

Со првите есенски зраци, смрдулките повторно почнаа да влегуваат во домовите, барајќи место за зима. Еве 7. начини трајно да ги истерате овие бубачки од вашата куќа или стан: 1. Ставете мрежи на прозорците што ќе спречат да влезат во вашиот дом. 2. Ако видите смрдулка во вашиот дом, фатете …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ВО РАЈ – Црква со седум спални соби, теретана, сауна и базен се продава за „боговска цена“

Поранешната црква во Лондон е претворена во луксузен дом, а сега се продава за дури 58. милиони евра. Зградата од 19. век има и паркинг за три автомобили Се наоѓа во лондонскиот Најтсбриџ, а поранешната црква има уникатен изглед. Но, колку и да изгледа необично за „обичен“ дом, уште поголемо …

Повеќе »

ЦИМЕТОТ може многу да ПОМОГНЕ: Еве како да го користите во СВОЈОТ ДОМ!

Не,  не е погоден само за вкусно варено вино. Еве шест интересни начини да користите цимет за кои дефинитивно не сте знаеле! Зачинете ја кујната Пред посета на пријател,во лонче сварете портокало, четири стапчиња цимет и една шака брусници и варете на тивок оган 15 минути. Смирува каснувања од комарци …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумец играл улога во која е повреден: Куче скитник веднаш потрчал да му помогне

За време на театарска претстава во Турција, актерот Нуман Ертугрул Узунсој играл улога во која бил повреден. Се разбира, повредата била дел од претставата. „Ликот што го играв беше повреден и многу чувствуваше болка. Падна од коњот и дишеше тешко”, изјавил Узунсој за The Dodo. Но, едно куче од публиката …

Повеќе »