Tag Archives: долга коса

(ФОТО) ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Тијана со долга коса и неколку килограми помалку: „Дали си тоа ти?“

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со нова фризура. „Тијана видливо ослабе и фановите се воодушевени од промената“ Не помалку ниту повеќе, таа има долга коса со светло розеви нишки на краевите. Сè уште не сме ја виделе во вакво издание. Тијана …

Повеќе »

(ВИДЕО+ ФОТО) Бела брада и залижана коса: Дали новата улога е причина за ваква трансформација на некогашниот секс симбол?

Се сеќавате ли како изгледал Расел Кроу на почетокот на кариерата? Денес можеби и’ не би го препознале! Познатиот холивудски актер Расел Кроу на профил на Инстаграм објавил непрепознатлива Фотографија каде што можеме да го видиме со голема брада и долга залижана коса. Hey , my eyes are up here… …

Повеќе »

(ФОТО) Млади денови: Ќе ве шокира Џемс Бонд со долга коса

Денес е еден од бараните глумци, но кој знае,да ја оставил долгата коса, каква што имал на почетокот на кариерата, дали Британецот Даниел Крег би добил и петта можност да го отелотвори најпознатиот светски таен агент. На профил на Твитер, едноставно наречен Old Pics Archive, односно Архива на стари фотографии, …

Повеќе »