Tag Archives: долче и габана

(ФОТО) МОНИКА БЕЛУЧИ ВО НАЈТЕСЕН ЦРН ФУСТАН И ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ ПОКАЖАЛО ГОЛЕМО ДЕКОЛТЕ: Никогаш не изгледала послабо!

Моника Белучи (57) се појавиЛА на забавата по ревијата на „Долче и Габана“ и оставила силен впечаток кај сите присутни. Моника Белучи на ревијата на „Долче и Габана“ се појавила облечена во црн тесен фустан кој достигнувал до под колената. Со овој фустан актерката носела и црни тесни чизми со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ ЈА ПОКОРИЛА РЕВИЈАТА: Изгледала како милион долари, а ако продолжи вака ќе го надмине успехот на нејзината мајка

Дева Касел доминирала на ревијата! Ќерката на Моника Белучи во последно време привлекува големо медиумско внимание. Младата Дева Касел неодоливо потсетува на својата мајка, а многумина и предвидуваат многу успешна кариера. Неодамна пишувавме за неа и нејзиното позирање за познатата модна куќа „Долче и Габана“. Дева си ја заврши работата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ревијата на Долче и Габана е спектакл – екстраваганција или е премногу?

Според многумина тие повторно приредија моден спектакл. Италија и модата стануваат синоним за екстраваганција, а се чини дека модната куќа „Долче и Габана“ се особено во прв план. На модната недела во Милано, познатото дуо Доменико Долче и Стефано Габана ја претставија зимската колекција за сезоната 2022/23. Ревијата сигурно ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШАРЕНО И КИЧ СЕ ПОВТОРНО ВО МОДА: Во ваква цветна комбинација можеме да ја замислиме само Џенифер Лопез!

Латино дивата ги воодушеви сите со својот изглед. Овој викенд, по што следеше престижната ревија на познатиот модниот бренд „Долче и Габана“ во Венеција, на која присуствуваа многу познати личности, апосебно внимание привлече Џенифер Лопез. Со својата појава во голем стил, популарната пејачка ги остави без здив сите што присуствуваа …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи на насловната на престижен магазин: Оваа жена е уметничко дело!

Во специјалниот моден едиторијал на италијанскиот Вог, Моника Белучи игра муза на млад скулптор, која изгледа како уметничко дело во раскошните креации на дуото Долче и Габана. Од прекрасна капа, до мал црн фустан, ова е модно задоволство што ќе го воодушеви секој љубител на високата мода. Кога ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТОКОПИЈА НА МАМА: Наследничката на Моника Белучи е олицетворение на убавина!

Ќерката на славната глумица има само 14. години а нејзината убавина остава без здив. Моника Белучи (54) важи за една од најубавите жени на светот, а нејзината грациозност и беспрекорен изглед во шестата деценија оставаат вез здив. Дека крушата не паѓа далеку од крушата покажува токму примерот на славната глумица. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја наследила убавината на мама: Ќерката на Мајкл Даглас пленела на гламурозна модна ревија!

Њујоршкото претставување на колекцијата на висока мода со потпис на италијанската двојка Долче и Габана не сакале да ја пропуштат многу познати лица, а посебно внимание привлекла 14. годишната ќерка на глумецот Мајкл Даглас и велшката убавица Кетрин Зита Џонс. Во друштво на мајката, 14. годишната Карис Зита Даглас го …

Повеќе »