Tag Archives: документарен филм

„Гардијан“ со убава прогноза: „Медена земја“ ќе освои еден Оскар

Вечерва, по наше време, ќе се доделуваат Оскарите, а филмските критичари ги искажуваат своите последни прогнози околу добитниците на оваа ценета статуетка… Етаблираниот британски дневен весник „Гардијан”, ги објави прогнозите на својот авторитетен филмски критичар Питер Бредшоу за тоа кој од номинираните ќе успее да освои Оскар. Според Бредшоу, во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Таткото на Меган Маркл 90. минути изнесувал семејни тајни: „Меган ми должи, сите ми должат – Подготвен сум да сведочам против неа, ако треба!“

Томас Маркл со ќерката не зборува од мај 2018. година… Таткото на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, Томас Маркл, раскажал повеќе детали од приватниот живот на сопругата на принцот Хари. 90-минутниот документарен филм, емитуван на Канал 5, видно вознемирениот Томас Маркл ја опишал потребата да ја гледа својата ќерка Меган …

Повеќе »

(ФОТО) И’ официјално е: „Медена земја“ меѓу номинираните за Оскар

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences ја соопшти листата за 92. Награди на Академијата во девет категории: Документарен филм, Документарен кус филм, Интернационален филм, Шминка и фризура, Музика (оригинална песна), Оригинална музика,Кус анимиран филм, Кус филм и Визуелни ефекти. Документарни филмови За 92. награда на Академијата ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОКУМЕНТАРЕЦ КОЈ ГО МЕНУВА ЖИВОТОТ – СНИМЕН ФИЛМ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ МЕСО: Ѓоковиќ, Луис Хамилтон, Џеки Чен и Шварценегер откриле дека челичните мускули се докажано 35% подобри отколку кај другите спортисти – Еве што јадат и како го ОСВОЈУВААТ СВЕТОТ!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е еден од продуцентите во новиот документарен филм „Тие кои го менуваат светот“ (The Game Changers). Покрај него, во продуцентскиот тим се и режисерот Џејмс Камерон, бодибилдерот, актерот и политичар Арнолд Шварценегер, деветкратната ѕвезда во НБА, Крис Крис, петкратниот шампион во Формула 1, Луис …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кои се воопшто мажите кои тврдат дека Мајкјл Џексон со години ги злоставувал?

Вејд Робсон и Џејмс Сафечук се двајца мажи кои од скоро потполна анонимност станале мажи за кои последните денови пишуваат сите светски медиуми. Робсон и Сафечук во потресниот документарец „Leaving Neverland“ тврдат дека починатиот Мајкл Џексон со години сексуално ги злоставувал и дека тие со години после тоа молчеле, дури …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нема крај на обвинувањата: Поради оваа сцена пред камерите многумина се сигурни дека Мајкл Џексон навистина бил педофил!

“Leaving Neverland”, документарниот филм во кои двајца момци блиски до Мајкл Џексон тврдат дека тој со години сексуално ги злоставувал, предизвика лавина од реакции ширум светот. Според коментарите на јавноста, контроверзниот документарец само ги потврди сомнежите дека неговите односи со децата биле чудни во најмала рака. Во 2003. година, новинарот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Вардан Тозија:„Најтешко е да се создаде добар производ, без разлика дали предизвикува насмевки или солзи!“

Ако некој и’ не го следел опусот на Вардан Тозија тогаш после „Џган“ и работата на сериите „На терапија“ и „Преспав“ сигурно слушнал за младиот режисер кому филмот му е во крвта и кој тежнее да раскаже своја приказна и свое видување на нашето секојдневие… „Мојата желба е да внесам …

Повеќе »

(ФОТО) Пристигнува „нефилтриран“ поглед на животот на Ријана

„Мислам дека таа е извонредна млада жена и навистина има многу работи што ја прави таков талент каков што е. Работна етика, талент, среќа, моќ, визија. Тоа е навистина интересна“, рекол Питер Берг Американскиот режисер Питер Берг (54) открил дека неговиот долгоочекуван документарен филм, кој го следи птот на Ријана …

Повеќе »

(ФОТО) Зајачиците ја откриваат вистината за Хју Хефнер:„Бевме заробени во соба , пиевме и чекавме секс“

„За да преживеам ноќ со него морав да бидам пијана и дрогирана. Тоа не можев да го одбегнам и тоа беше единствен начин да го направам тоа“, признала Кендра која вилата на Плејбој ја напуштила во 2009. година… Окружен со многубројни убавици, секој ден, од наутро до навечер однадвор се …

Повеќе »