Tag Archives: докторка

(ВИДЕО+ФОТО) „Јас сум докторка, имам 102 години и СИТЕ ЗДРАВИ И СРЕЌНИ ЛУЃЕ што ги сретнав НИКОГАШ НЕ НАПРАВИЛЕ ЕДНА РАБОТА – тоа им даде долг и целисходен живот!“

Д-р Гледис Тејлор МекГари е меѓународно призната како „мајка на холистичката медицина“ и прва што користела акупунктура во Америка. Таа е ко-основач на Американското холистичко здружение, ко-основач на Академијата за парапсихологија и автор на „The Well-Lived Life: A 102-Year-Old Doctor’s 6 Secrets to Health and Happiness at Every Age“ (Добро …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИГРА ГЛАВНИОТ ЛИК – Елен Помпео по 19 сезони се збогува со „Вовед во анатомија“ и сподели емотивна порака

Американската актерка Елен Помпео, која се прослави со улогата на Мередит Греј во серијата „Вовед во анатомија“, по 19. долги сезони на снимање реши да се прости од овој проект, а по тој повод испрати и емотивна порака до своите обожаватели.  Серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува …

Повеќе »

Сексуална привлечност: Што ја зајакнува, а што убива?

Играњето „игрички“ е вообичаена стратегија што ја користат и мажите и жените кога се забавуваат, но веројатно нема да имаат корист во вашата сексуалност. Водечкиот експерт за односи Луан Вард од Перт, Австралија, вели дека цртите на лицето, техниките на бакнување, гласот и мирисот најмногу влијаат на сексуалната привлечност на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА КУЌИЧКА Е СОН НА СЕКОЈ ОД НАС: Широка е само 2,5 метри, долга 6 метри, а во неа собира се што ни треба!

Луксуз е да имате се’ под еден покрив… Д -р Лорен од Нов Зеланд одлучила да купи мала куќа на тркала што може да ја преместува низ земјата. Така дошла до оваа мала куќа, долга 6 и широка 2,5 метри. Оваа куќа лесно се транспортира од место до место, така …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕЛО ГОРИ БАБА СЕ ЧЕШЛА, или…Докторка по физикална медицина во Ниш, ги вжештила социјалните мрежи во Србија

Нејзиниов настап слободно може да го наречеме „Село гори, баба се чешла“ бидејќи очигледно е дека нејзините перформанси и се поважни од состојбата во болницата каде бројот на заразени со ковид-19 се зголемува секој ден…. Томислава Петрушиќ, докторка по физикална медицина, ги вжештила социјалните мрежи во Србија. Снимката е направена …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАН ГЕСТ: Мис на Англија ја вратила круната за да за време на пандемијата се врати на работата како докторка

Баша Мукерје, крунисана Мис на Англија во 2019. година, се вратила во Велика Британија за да ја продолжи кариерата како лекар за време на пандемијата на коронавирус. Мукерје направила пауза во кариерата како помлада докторка, откако се натпреварувала за „Мис на светот“ во декември 2019. година. Таа ја претставувала Англија …

Повеќе »

(ФОТО) ТРОГАТЕЛНА ПОРАКА на американска докторка:„Бебиња мои, ако ме убие Ковид, знајте дека мама ја работеше својата работа!“

Фотографијата направена во болница во Њујорк е споделена повеќе од сто илјади пати Снимките и ужасните фотографии кои до нас доаѓаат од најголемите жаришта на вирусот корона секојдневно го обиколуваат светот. И, таман кога можеби ќе се опуштиме, или да одлучиме невнимателно да ја нарушиме изолацијата или некои мерки за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фотките од убавата докторка станале хит бидејќи никој не верува како изгледа НЕЈЗИНОТО ТЕЛО!

ДОКТОРКА и вљубеничка во фитнес станала ѕвезда на социјалните мрежи бидејќи луѓето се импресионирани од нејзината мускулатура. Јуан Херонг (30) започнала пред вежбање пред две години затоа што сакала да изгледа посилно. Јуан работи како лекар во кинеската клиника за традиционална медицина во Кингдао, источно од кинеската провинција Шандонг. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја памтиме од „Вовед во анатомија“: Синоќа доделуваше награди и воодушеви!

Неизоставен дел е од историската серија „Вовед во анатомија“, а синоќа на доделувањето на наградите „Еми“ беше од оние кои ги доделуваат… Го глумеше генијалниот хирург Кристина Јанг во „Вовед во анатомија“. Шармантната Сандра Ох на доделувањето на Еми наградите, воодушеви со својот изглед. Во прекрасен долг фустан, креација на …

Повеќе »