Tag Archives: доктор

Дали сте слушнале за диетата Fast 800? Го воодушевила светот и дава одлични резултати!

Нутриционист и доктор за фитнес, Мајкл Мозли, решил да открие неколку интересни детали за диетата што го маѓепса светот. Како влијаеше коронавирусот на вас ? Мојот син Ден првично се сомневаше дека е заразен со Ковид-19, па целото семејство беше принудено да биде во изолација неколку дена. Користевме свежа храна, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОД ЗАШТИТНОТО ОДЕЛО НОСЕЛА САМО ДОЛНА ОБЛЕКА, А СЕГА СТАНАЛА ВОДИТЕЛКА: Медицинската сестра од Русија добила НОВА РАБОТА!

Медицинската сестра од Русија, која стана популарна затоа што беше фотографирана како носи само долна облека под заштитно одело во одделот за заразени со коронавирус, веќе доби ангажман за моделирање, а сега станала и ТВ презентер. Надежда Жукова (23), која носеше прозирно заштитно одело додека им давала лекарства на пациентите, …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНАТА Е ЖЕНА: Професор, д-р Гордана Силјановска Давкова посакува „добар апетит“ со мусака со тиквички!

Покрај сите активности во предизборната кампања професор, доктор, Гордана Силјановска Давкова најде време да подготви и еден нејзин специјалитет со продукти од нашето поднебје…Убаво е да се види кога еден професор и политичар ја истакнува и својата женска страна и ни понуди еден интересен рецепт… „Во прекрасен амбиент меѓу недопрената …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИМЕР ЗА СИТЕ – За подвигот на овој доктор зборува цел свет: „Должноста на лекар е да помогне кога е најтешко, страв не смее да има!“

Овој човек е вистински херој и пример за сите! Состојбата во Италија со вирусот корона не се намалува со денови, а вирусот се шири со голема брзина. Таа држава се соочува со недостиг на лекари и професионалци кои се подготвени да се борат со овој злобен непријател. Доктор Ѓиано целиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГАФ НА ДОКТОР ВО БАЊА ЛУКА: Им се заблагодарил на новинарите бидејќи на сите им ја донеле корона!

ДИРЕКТОРОТ НА Универзитетскиот клинички џентар во Република Српска, Владо Ѓајиќ, се здобил со неочекувана слава на социјалните мрежи заради гафот што „му се лизнал“ кога се обратил пред новинарите. Имено, по посетата на Милорад Додик на објектот во рамките на Старата хирургија на Бања Лука, тој се обратил до новинарите …

Повеќе »

Видео кое крши срца: Еве што направил овој доктор кога синот му потрчал во прегратка!

Од Саудиска Арабија доаѓа емотивно видео во кое доктор морал да го запре синот, кој му трча вопрегратка по долгата смена во болницата каде лекувал пациенти со коронавирус. Видеото, направено во Саудиска Арабија, покажува лекар кој се вратил дома исцрпен по смената во болница за да се грижи за заразените …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО – СИГУРНО Е – ПОРАДИ КОРОНА КАМПУВА ВО СВОЈОТ ДОМ: Екстремните мерки на американски пулмолог го воодушевиле светот!

Д-р Тими Ченг, лекар од Калифорнија, е специјалист за белодробни заболувања и во моментов, како и многу негови колеги ширум светот, се бори против инфекциите на корона вирус. Поради природата на неговата работа, тој е во ризична група,па д-р. Ченг решил да ја зголеми заштитата на своето семејство. Првата вечер …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете го лицето на овој доктор после 13. часовна смена во борба со коронавирусот:„Ќе помине ако сме обединети во едно големо и силно семејство!“

Во екот на борбата на светот со коронавирусот често можеме да видиме селфи од доктори, медицински сестри после повеќечасовна борба со свирепата болест… До неодамна такви фотки и видеа гледавме од Кина, а сега од Европа… Еден доктор од Бугарија решил со своите сограѓани да сподели селфи после напорната 13. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СВЕТОТ ЗБОРУВА ЗА ОВОЈ ЛЕКАР КОЈ ПРВ ПРЕДУПРЕДИЛ НА ВИРУСОТ: Прво рекле дека умрел, па дека е жив, а сега се дознала вистината!

Кинескиот лекар, Ли Венлианг, за чија смрт пристигнувале контрадикторни извештаи, починал од последиците на коронавирусот, потврдиле од болницата каде што бил лекуван. Да потсетиме дека прво било јавено дека тој починал, па кинески Тајмс објавил дека тој е во критична состојба а сега болницата потврдила дека докторот од Вухан починал. …

Повеќе »