Tag Archives: доказ

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. По неколку недели целосен шок, тој морал да преземе неколку чекори за да започне хемотерапија. Поради тоа тој отишол кај најдобриот пријател кој бил фризер. Нефтали му кажал сè на изненадениот Џоел Ортега Гонзалес, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРУТАЛНАТА ОСВЕТА НА ИЗМАМЕНА ДЕВОЈКА ГО ПОДЕЛИЛА ИНТЕРНЕТ: „Бившиот ова ќе го искористи како доказ на суд, ова е вандализам!“

Некои ја пофалиле Ешли што му се одмаздила на поранешното момче, додека други и рекле дека може да биде уапсена за тоа што го направила… Познатата инфлуенсерка Ешли ВанПевенаџ му се одмаздила на своето поранешно момче за прељуба така што со помош на чекан на ѕидот од неговата куќа ги …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп со една фотографија ја открила вистината за разводот: Никој не го очекувал ова!

Се шпекулираше дека Словенката само чека погоден момент да го напушти, но сепак се чини дека сè е само шпекулација и неосновани озборувања. Имено, припадниците на седмата сила пишуваат дека првата дама има „пеколен план“, кој вклучува развод со Доналд Трамп, со кого е во брак шеснаесет години. Клопчето започна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Портокал надмудрил „паметен систем“ на возење

Колку и да изгледа забавно да се вози во режим на автопилот или како покана за возачот малку да се релаксира додека автомобилот сé прави сам, вистински автономни возила (засега) не постојат. Возачот сепак треба да ги држи рацете на воланот, а не овошје, зеленчук, шишиња со вода и што …

Повеќе »

(ФОТО) Лекар истрчал 35. километри за да докаже дека маските се сигурни

ДОКТОР Том Лотон од Велика Британија решил да провери дали носењето маска може да влијае на нивото на кислород, па носејќи ја истрчал 35 километри. Тој, додека трчал, со оксиметар го набудувал нивото на кислород. „Нивото на кислород беше 98. проценти секој пат кога проверував“, напишал тој на Твитер. Во …

Повеќе »

Откако ќе го видите ова видео ќе се посомневате во сопственото миење раце

ИМА одличен метод со светки што лесно ги учи децата (но и возрасните) како правилно да ги мијат рацете. Покрај тоа, тоа може да ве натера да се сомневате во сопствената хигиена на рацете. Веројатно веќе сте слушнале дека треба да ги миете рацете со вода и сапун минимум 20 …

Повеќе »

(ФОТО) Пронајдена фотографијата која ја потврдува тајната врска, во младоста, помеѓу Лепа Брена и Горан Бреговиќ!

Љубовта за која се шпекулираше со години, особено во осумдесеттите години, е онаа меѓу Лепа Брена и Горан Бреговиќ. Сите знаеја дека меѓу нив има хемија и дека нешто се случува, но никој немаше докази. Многумина тврдеа дека меѓу нив имало тајна врска. Медиумите ги наполнија колоните на весниците со …

Повеќе »

СУДБИНА – Ова е МОМЕНТОТ кога на сите им станало јасно дека Кејт е ИДНАТА КРАЛИЦА

Двојката во почетокот ја криела врската од медиумите Кога принцот Вилијам објавил дека има девојка, целото британско семејство започнало да ја планира кралската свадба. Сепак, младиот принц чекал седум години пред да ја запроси својата сегашната сопруга. Сепак, кралските експерти тврделе дека им било јасно дека Кејт е „ТАА“ години …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОМАНСКИ МИЛИОНЕР НАПРАВИЛ ХАОС: Намерно се изложил на ризик да се зарази со корона за да докаже дека нема болест и се уништува економијата!

Романскиот милионер и политичар Виорел Катарама намерно ризикувал да се зарази со вирусот корона за да ја докаже залудноста на мерките воведени во земјата. Поради тоа, тој го навлекол гневот на обвинителството, што отворило истрага против него, но и на сопствената сопруга, која е доктор. Катарама, која истовремено е претседател …

Повеќе »