Tag Archives: договор

(ФОТО) Дали Доналд Трамп индиректно „ја признал врската“ со порно актерката барајќи оштета од 20. милиони долари за кршење на договорот?

Најновите случувања на релацијата Доналд Трамп – Сторми Даниел се вжештуваат. Дали најновиот потег на американскиот претседател – оштета поради „кршење“ на тајниот договор значи дека тој ја признава врската со неа… Адвокатската компанија која го застапува американскиот претседател Доналд Трамп и компанијата која и платила на порно актерката Сторми …

Повеќе »

(ФОТО) Вљубениот принц Хари: Со необичен гест покажал колку многу ја сака својата свршеница!

Дека е сигурен и дека не згрешил кога ја запросил американската глумица Меган Маркле, принцот Хари потврдил уште еднаш. Токму како својот постар брат, принцот Вилијам, кој пред венчавката со Кејт Мидлтон одбил да потпише предбрачен договор, истото сега го направил и Хари. Иако порадо неговото поранешно раскалашено однесување многумина …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли: „Силувањето го користат за политички цели, треба да се срамиме“

Посебната амбасадорка за бегалци на ОН, Ангелина Џоли го повикала НАТО да помогне во борбата против сексуалното насилство како оружје во судирите, со што таа холивудска ѕвезда ја проширила меѓународната кампања за заштита на правата на жените. Џоли оваа недела го посетила сирискиот бегалски камп во Јордан и предупредила на …

Повеќе »

(ФОТО) Борко Ристовски се ожени: Потпиша доживотен договор со неговата љубов Николина!

Македонскиот ракометен голман и чувар на мрежата на „Барселона“ завчера повторно стави потпис… Потпиша сосема нов договор… овој пат доживотен! При тоа му беа прочитани и правилата на играта, оние… законските, кои мора да се почитуваат! Висината на договорот – непозната! Потписник од другата страна, една млада, убава, шармантна дама… …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возбуда и снаодливост: Раул и Кире се договараа на шпански!

Познато е дека нашиот селектор Раул Гонзалес научи македонски и се труди максимално да им се доближи на репрезентативците и на нивен јазик да им ги даде потребните совети. Така беше и вчера на мечот со Германија. Но, на последниот тајмаут кога се договараше тактиката за последниот напад, после дискусиите, …

Повеќе »

(ФОТО) Политичката клаузула на Меси зачуди:Како татко му го објаснува „фамозниот“ член од договоро со Барселона?

Угледниот шпански весник „Ел Мундо“ излезе со сензационална ексклузива дека Лионел Меси се заштитил во новиот мега-договор со Барселона со специјална клаузула, која во случајот има политичка содржина и е поврзана за можното отцепување на Каталонија од Шпанија. Каталонците веќе извесно време се борат за осамостојување и водат жестоки напори …

Повеќе »

Лукас признал дека ја тепал Соња: За фолкерот 10. месеци затвор!

Аца Лукас ја признал вината и се договорил со Обвинителството.Со овој договор бил осуден на 10. месеци затвор. Со овој договор пејачот бил осуден на 10. месеци затвор, условно на три и пол години и добил забрана на приоѓање на Соња во траење од година и пол. „Во интерес на …

Повеќе »