Tag Archives: договор

(ВИДЕО) Стручњаците за кралското семејство за „Мегзит“ тврдат: ПОБЕДИЈА!ХАРИ И МЕГАН ДОБИЛЕ ШТО САКАЛЕ, КРАЛИЦАТА ПРАВИ СЕ ЗА ДА ИМ ПОМОГНЕ!

Британската кралица прави возможно и невозможно обидувајќи се да им помогне на нејзиниот внук принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, откако парот објавил дека се повлекува од кралските должности за да стане „финансиски независен“. Кралските експерти тврдат дека драматичното соопштение на кралицата Елизабета Втора е направено за да се …

Повеќе »

Јуве никако да „се ослободи“ од Манџукиќ!

Не е тајна дека Јувентус сака да се ослободи од Марио Манџукиќ, од крајот на минатата сезона. Следела понуда од Катар и се чинело дека се’ се одвивало во таа насока. Сепак, играчот и клубот на крај не се согласиле. Наводно, имало некои контроверзии околу финансиите. Деновиве се шпекулира дека …

Повеќе »

ГЕРМАНИЈА: Свештеник убедил двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница

Свештеник на суд рекол дека не му е јасно зошто го направил тоа и дека тој за себе има сосема поинаква слика. Неговата сопруга размислувала да го остави… Свештеникот Рајнер Х. (60) од Германија се нашол на суд бидејќи на интернет договарал со двајца мажи да ја силуваат неговата бивша …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ЛАЖИРАЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ за да докаже дека сопругата ангажирала платен убиец…

КОГА Рамон Соса од Хастон дознал дека неговата сопруга Марија ангажирала платен убиец за време на нивниот развод за да се ослободи од него, тој решил да се здружи со полицијата за да се осигура дека таа ќе заврши во затвор. Во 2015. година, Марија понудила околу 20.000 долари на …

Повеќе »

Се појавил договор на Роналдо: Нема поголем во историјата на фудбалот!

Договорот го потпишале претставниците на „Најк“ и „Поларис Спорт лимитид“, маркетинг агенција која ги има маркетиншките права за ѕвездата на „старата дама“. А „Најк“ се обврзал дека ќе ја исплати сумата на Роналдо до средината на 2026. година Кога ќе се огласат германскиот „Шпигел“ и „Football Leaks“, се знае дека …

Повеќе »

(ФОТО) ИМ ТРЕБАЛЕ ТРИ ГОДИНИ: Бред и Ангелина конечно нашле заеднички јазик околу за старателството за децата!

На Ангелина Џоли и Бред Пит им требале нешто повеќе од две и пол години да се договорат околу старателството, откако прекинале една од најголемите љубов во Холивуд. Бурниот равод кренал огромна прашина, како и валканиците околу него, што веројатно ги спречувало во тоа да пронајдат заеднички јазик и најдат …

Повеќе »

(ФОТО) Крај на љубовната драма: Ирина и Бредли го постигнале најважниот договор

Обожавателите сеуште веруваат дека Ирина Шајк и Бредли Купер ќе се вратат еден на друг, но шансите за тоа се се’ помали. Оние најупорните дури и на социјалните мрежи ја прозиваат Лејди Гага која многумина ја сметаат за одговорна за овој љубовен бродолом. Но, и покрај нивните надежи, се чини …

Повеќе »

(ФОТО) Нема повеќе да се заедно:„Дупер“ се „ослободија“ од Мартина а „Авалон“ им го раскина договорот!

Во денешно време да се добие договор со продуцентска куќа како „Авалон Продукција“ е еднакво на добивка на ЛОТО…Добивате професионалци кои ќе се грижат за вас а ваше е само да се концентрирате на творештвото и музиката… Но, очигледно дека момците од „Дупер“ сметале дека се најмоќни и најспособни…Но, одговор …

Повеќе »

(ФОТО) Нестварно: За Траут договор од 430.000.000 долари!

Мајк Траут, прва ѕвезда на МЛБ лигата, со Лос Ангелес Ејнџелси ќе потпише договор вреден 430.000.000 долари. Траут кој има 27. години ќе потпише договор на 12. години, што значи дека во просек годишно ќе заработува по 36. милиони долари. Двојниот МВП на безбол лигата така ќе го надмине договорот …

Повеќе »