Tag Archives: договор

„Договор беше заедно да умреме на бината, Миша порани!“

Бора Ѓорѓевиќ, фронтменот на „Рибља чорба“, го објави својот статус на официјалната страница на Фејсбук на групата, преку кој се прости од својот долгогодишен пријател Мишо Алексиќ, бас гитарист на групата. „Мојот брат, Миша, почина утрово. Тој се бореше како лав до последниот здив. Заедно свиревме 42. години и не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЛАСИНИ – МЕЛАНИЈА ГИ ОДБРОЈУВА МИНУТИТЕ ДО РАЗВОДОТ! Бившата соработничка открива: „Не може да дочека, нивниот брак е листа трансакција!“

Меланија Трамп ги одбројува минутите до разводот од Доналд Трамп, сегашниот претседател на Соединетите држави, со цел конечно да се стави крај на нивниот 15-годишен „трансакциски брак“, пренесуваат британските таблоиди. Поранешната соработничка Омароса Маниго Њуман открила дека нивниот брак е во криза подолго време: „Меланија ја брои секоја минута до …

Повеќе »

Хрватски свингери кои снимаат порно: Специјалните желби ги наплатуваат и до 3.000 долари

И покрај тоа што живеат навидум обичен живот, брачната двојка која решила да го разобличи својот приватен и деловен живот пред јавноста во емисијата „Проверено“ тврди дека моногамијата не им е позната, тие ги менуваат партнерите индивидуално и имаат заеднички односи со други парови. Тие исто така снимаат порно и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изнајмил апартман па ги ишарал ѕидовите: Сопственикот реагирал многу необично!

Сопственикот на станот „Airbnb“ го прашал својот уметник гостин, Али Сабет, пред да го напушти Токио и да го продолжи патувањето, дали може да наслика нешто на sидовите. Зделката била едноставна: ако сè оди добро, сопственикот на станот ќе ги врати парите платени за ноќите + ќе има бесплатно сместување …

Повеќе »

(ФОТО) НОВО ПОГЛАВЈЕ – Меган и Хари нашле работа: Потпишале договор вреден 150. милиони долари

Меган Маркл и принцот Хари конечно најдоа работа, во иднина ќе работат на документарни филмови, документарни серии, играни филмови и програми за деца за Нетфликс, со кои потпишаа договор вреден 150. милиони долари. „Нашиот фокус ќе биде насочен кон создавање содржина што информира, но исто така дава и надеж“, рекол …

Повеќе »

КРАЈ НА САГАТА: Од Аргентина пристигнала сензационална вест!

Мартин Аревало, новинар на TyC, кој на светот му откри дека Меси со бирофакс пред две недели побарал од Барселона бесплатно да го ослободи, има нова ексклузива: „Лео сериозно размислува да остане во Барселона до следното лето а потоа во стил без обештетување да си замине по истекот на договорот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денес е денот Д: Манчестер Сити на Меси му нуди нешто невидено!

Хорхе Меси, таткото на Лионел Меси, вчера околу 17. часот по средноевропско време полета за Барселона со приватен авион од Росарио. Целта на неговото пристигнување е денешната средба со претседателот на Барселона, Јосеп Марио Бартомеу, каде дуото ќе разговара за судбината на најдобриот фудбалер на светот. Околу 8/ часот, Хорхе …

Повеќе »

(ФОТО) Уговор од 7. милиони: Златан одлучил каде ја продолжува кариерата!

Златан Ибрахимовиќ и Милан ставиле крај на полемиката која траеше неколку месеци и постигнале договор за продолжување на соработката. Шведскиот голгетер ќе потпише нов договор со Милан за време на викендот и ќе им се придружи на своите соиграчи на тренинг. Според информациите на италијанските медиуми, Ибрахимовиќ ќе заработи 7. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОГОВОРЕНО – ИСПОЛНЕТО: Пријатели пред 30. години се договориле да ги поделат парите ако некој од нив добие на лотарија!

Двајца пријатели направиле необичен пакт во 1992. година, дека ако некој од нив добие на американската лотарија Powerball, ќе ги поделат парите. Поминаа 28. години и среќата му се насмевнала на Том. Дошло време да се исполни ветувањето. Џо бил запрепастен, добил повик а неговиот пријател рекол „22. милиони долари“, …

Повеќе »