Tag Archives: договор

(ФОТО) Хамилтон го продолжил договорот со „Мерцедес“

Луис Хамилтон потпиша нов, двегодишен договор со Мерцедес и ќе остане во тој тим најмалку до 2023 година. Ова значи дека седумкратниот светски шампион ќе се натпреварува во Ф1 караванот барем додека не наполни 38. години. Претходниот договор Британецот го потпиша во февруари, но тој важеше само една година. View …

Повеќе »

На девојката, по повод Еуро, и врачил договор: „Нема пораки, јавување само во итни случаи!“

Џорџа Холмс од Велика Британија на ТикТок го покажала договорот што и го врачило момчето Џол по повод Европското првенство во фудбал на ТикТок. „Нема шанси да сум единствената која добила писмо од момчето во пресрет на Европското првенство во фудбал“, напишала таа. Воведени се нови услови, додала. „Ја пишувам …

Повеќе »

(ФОТО) Тухел веќе разговарал со Абрамович: „Мислам дека имам нов договор!“

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел најверојатно ќе добие нов договор со неговиот клуб веќе следната недела. Тухел дојде во клубот на почетокот на оваа година, како замена за Френк Лампард, кратко време откако доби отказ во Пари Сен Жермен. За три или четири месеци, тој целосно го трансформираше Челси и …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар потпишал: Ќе заработи богатство!

Фабрицио Романо твитот за Нејмар кој потпишал нов договор го завршува со „Here we go”“. Љубителите на фудбалот и следбениците на фудбалскиот пазар знаат што значи кога гуру за трансфер на тој начин завршува вест за трансфер на играч или продолжување на договорот; дека зделката може да се смета за …

Повеќе »

Познато е каде Рамос ќе ја продолжи кариерата, потребен е само еден детал!

Договорот со кој Серхио Рамос е врзан за Реал Мадрид важи само до крајот на тековната сезона, а капитенот и клубот се уште не се договориле за деталите за да ја продолжат соработката. Желбата за продолжување на соработката е заедничка, но шпанските медиуми откриваат зошто не можат да се договорат …

Повеќе »

Медиумите тврдат: ЕК нема да го продолжи договорот со АстраЗенека

Европската комисија (ЕК) донела одлука да не го продолжи договорот за вакцини ковид-19 со компаниите АстраЗенека и Џонсон и Џонсон следната година, пишува „La Stampa“, повикувајќи се на извор од италијанското Министерство за здравство, пренесува Ројтерс. „ЕК, во договор со лидерите на многу земји (ЕУ), одлучи договорите со компании кои …

Повеќе »

(ФОТО) „Ел Мундо“: Ова е „фараонскиот договор на Лео Меси кој ја уништил Барселона

Шпанскиот дневен весник „Ел Мундо“ на насловната страница на неделното издание ја распалил бројката 555.237.619. Станува збор за количество од евра што Лео Меси ги добил од Барселона благодарение на тековниот договор, кој го потпишал во 2017. година а кој истекува на 30. јуни. Во приказната со наслов „Фараонскиот договор …

Повеќе »

(ФОТО) УСПЕШНИ И САМИ – Хари и Меган потпишале договор со „Спотифај“

Војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, потпишале долгорочно партнерство со платформата „Спотифај“, на која наскоро ќе започнат да емитуваат подкасти, што ќе се однесуваат на различноста. Имено, нивните подкасти ќе се занимаваат со подигнување на свеста за различноста, преку различни перспективи и гласови, пишува Гардијан.   …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Шумахер потпишал за тим од Формула 1

Мик Шумахер, син на легендарниот Михаел, ќе го дочека своето деби во Формула 1 – потпишал договор со тимот на Хас! Неверојатен ден во Формула 1 од раните утрински часови – прво возачот на Вилијамс Џорџ Расел стана замена за Луис Хамилтон, неговото место во тимот го зазеде Џејк Ајткен, …

Повеќе »