Tag Archives: договор

(ФОТО) Шпанци: Мбапе е виден во Мадрид, со него бил соиграч од ПСЖ

ФРАНЦУСКИОТ фудбалер Килијан Мбапе е виден во Мадрид, пренесува шпанскиот медиум Desportes Cope. Нивниот новинар го фотографирал додека влегувал во познат мадридски ресторан во друштво на денешен соиграч од ПСЖ, поранешниот играч на Реал Мадрид, Ахраф Хакими и неговиот брат. Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува ова лето, а многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ТАА Е АС*КСУАЛНА, А ТОЈ ЗАВИСЕН ОД ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ: Се верија и планираат брак и покрај тоа што ретко имаат ОДНОСИ!

Необичен пар е доказ дека љубовта не познава граници, па ни необичните навики на партнерот. Алис, која се декларира како асексуална, го запознала Харви, кој е зависник од порнографија, кога сфатила дека сексуалните односи не се за неа. А, и покрај зависноста со која Харви се „бори“, парот успеал да …

Повеќе »

(ФОТО) Marca: Реал го комплетираше трансферот на Мбапе. Веднаш ќе му бидат исплатени 60. милиони евра

MARCA на денешната насловна донесува информација дека Килијан Мбапе (23) е блиску до потпис за Реал Мадрид. Шпанците тврдат дека Французинот на ПСЖ до следниот петок би требало да стане играч на Реал. Во последните денови забрзани се преговорите меѓу Мбапе и Реал, а ситуацијата на Реал многу ја олесни …

Повеќе »

„Водиме љубов, но само кога сопругот ќе си го заврши својот дел од домашните обврски“

Уморни сте од тоа што вашиот партнер никогаш не помага во домашните работи? Не сте единствените затоа што, според истражувањата, жените секојдневно работат повеќе од еден час дома. Сепак, некои жени тврдат дека нашле решение кое ќе им го подобри и сексуалниот живот. Американската инфлуенсерка Бри Дајк стана популарна кога …

Повеќе »

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО – Кристијано Роналдо е нов играч на Манчестер Јунајтед!

„Официјално, Кристијано Роналдо му се придружи на Манчестер Јунајтед, се вели во официјалното соопштението на клубот. Тој се врати“, пишува покрај фотографијата која Кристијано ја објави на својот профил. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano.ronaldo7_) На својот профил на Инстаграм се огласи и Манчестер …

Повеќе »

(ФОТО) Новак потпишал договор кој за 4. години ќе му донесе 40.000.000 евра

Новак Ѓоковиќ го продолжил договорот со компанијата „Лакост“, која изработува опрема за него од 2017. година. Најдобриот тенисер во светот ќе биде заштитно лице на „Лакост“ до 2025. година, а овој договор ќе биде едно од најголемите спонзорства во неговата кариера. Тој го потпиша својот прв договор во 2017. година, …

Повеќе »

(ФОТО) Париз ја чека ѕвездата: Меси е насекаде – па и во Лувр!

Се’ е подготвено за промоција на Лео Меси. Пари Сен Жермен во текот на денот најави официјална промоција, на Ајфеловата кула, а на социјалните мрежи ПСЖ ги израдува фановите со уште едно видео и го најави доаѓањето на аргентинската sвезда. View this post on Instagram A post shared by Leo …

Повеќе »

(ФОТО) Меси останува во Барселона уште пет години за половина помалку пари

КАТАЛОНСКИ Спорт пишува дека Лео Меси ги договорил условите за неговото останување во Барселона. Спорт вели дека Меси ќе потпише петгодишен договор и дека е напуштена идејата во него да се вклопат две или три години во американскиот МЛС, што во секој случај создаде правни проблеми бидејќи не беше јасно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СКАПО ОМАЛОВАЖУВАЊЕ: Јапонскиот гигант го раскинал договорот со Гризман поради исмевање на Азијците

КОНАМИ, јапонскиот гигант од забавната индустрија, објавил дека го раскинува договорот со Антоан Гризман, откако се појавиле снимки од 2019. година, во кои sвездата на Барселона ги исмева Азијците и ги омаловажува. По овој повод, Конами издал соопштение кое го пренесуваме во целост: „Нашата компанија верува дека секоја форма на …

Повеќе »