Tag Archives: договор

(ВИДЕО) Жена ШОКИРАЛА со признанието: „Маж ми ќе мора да ми плаќа 15 години ако се РАЗВЕДЕ од мене“

Откако ја напуштила работата и решила да биде домаќинка како што самата се нарекува, една жена на TikTok признала дека доколку нејзиниот сопруг се разведе од неа, тој ќе мора да и плаќа во следните 15 години. Иако идејата на некои им изгледала контроверзна на почетокот, таа вели дека тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ПОТПИС – Роналдо конечно насмеан и среќен: Пристигна во новата земја, градот во потполна еуфорија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со насмеано лице пристигна во Саудиска Арабија каде денеска ќе биде претставен како нов фудбалер на Ал-Наср. Роналдо со овој клуб потпиша договор до летото 2025 година, а се очекува во тој период да заработи близу 500 милиони евра, а тамошните медиуми пишуваат дека на стадионот …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо е новиот играч на Ал Наср. Тој го потпиша најголемиот договор во историјата на фудбалот

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО (37) е нов играч на Ал Наср, прволигашот од Саудиска Арабија. Тој потпиша договор на две и пол години, а неговата годишна плата ќе биде околу 200 милиони евра, но во таа сума е вклучен и комерцијалниот дел од договорот, пренесува Фабрицио Романо. Ова е највисоката плата во …

Повеќе »

ГОТОВО Е! РОНАЛДО ДОБИВА НАЈГОЛЕМА ПЛАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ: Меси слави титула, а Кристијано брои арапски пари!

Кристијано Роналдо дефинитивно кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се согласи со условите на саудискиот клуб Ал Насра и до крајот на календарската година ќе биде претставен како нивно ново засилување, најголемо во историјата. Роналдо веќе неколку недели е слободен играч, откако беше отпуштен од …

Повеќе »

(ФОТО) Marca: Готово е, Роналдо има нов клуб и најголем договор во историјата на фудбалот

МАДРИДСКА Marca објави дека Кристијано Роналдо е блиску до договор со Саудиска Ал Наср. Португалецот, кој сред сезона по низа скандали доби отказ од Манчестер Јунајтед, во Саудиска Арабија би заработувал по 200 милиони евра по сезона. Саудијците му подготвиле договор на две и пол години. „Роналдо нема избор. Ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ПРЕКИНУВАЊЕ НА ВРСКАТА – Шакира и Пике постигнале договор за старателство над децата, пејачката се сели во Мајами

Шакира и Жерар Пике во Барселона во вторникот потпишале договор за старателство на нивните две деца, по завршувањето на нивната 11-годишна врска. „Потпишавме договор за старателство. Наша единствена цел е да им обезбедиме на нашите деца најголема безбедност и заштита и надеж дека ќе можат да продолжат со својот живот …

Повеќе »

Откриено колку ПСЖ му платил на Мбапе да не оди во Реал

КИЛИЈАН МБАПЕ пред половина година бираше помеѓу останување во ПСЖ и заминување во Реал Мадрид. На крајот тој избра да остане во Париз. Иако францускиот напаѓач изјави дека парите не играат пресудна улога, ретко кој му поверувал.Сега Le Parisien откри колку пари добил Мбапе за да остане во францускиот шампион. …

Повеќе »

НЕ Е САМО НЕЈМАР – Французите го откриваат „лажното трансфер ветување“ на ПСЖ и причината поради која Мбапе сака да си замине

Францускиот новинар Роман Молина ја открил причината зошто Килијан Мбапе е лут на челниците на ПСЖ, а тоа се трите ветени трансфери во текот на летниот преоден рок, од кои ниту еден не се случи.Тој тврди дека челниците на ПСЖ му ветиле на Мбапе дека следната сезона тимот ќе биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шок, предавство и пресврт – Мбапе во јануари заминува од ПСЖ?!

Францускиот фудбалер сака да го напушти Пари Сен Жермен веќе во јануарскиот преоден рок, пренесуваат светските медиуми. Односот помеѓу Пари Сен Жермен и Мбапе е целосно прекината и нема закрепнување. Ваквиот расплет доаѓа само неколку месеци откако 23-годишниот напаѓач минатото лето веќе имаше една нога во Реал Мадрид, но на …

Повеќе »