Tag Archives: дочек

(ВИДЕО) ЈА ЗАПРОСИЛ ДЕВОЈКАТА НА НОВА ГОДИНА И ДОЖИВЕАЛ ПОНИЖУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ: Луѓето со неверување гледале што се случува! Ова мора да БОЛИ!

Веќе поминаа неколку дена откако почна да тече 2023 година, а се чини дека има и такви на кои раните добиени во новогодишната ноќ уште долго нема да зараснат. Идеален пример е овој несреќно момче кој ја прекинало забавата за да ја запроси својата сакана девојка на сред подиум пред …

Повеќе »

Хрватите не престануваат да го коментираат фустанот кој Лепа Брена го носела на дочекот на Нова ТВ

Пејачката ѕвезда Лепа Брена настапила во однапред снимената новогодишна програма на Нова ТВ, а гледачите не престануваат да го коментираат нејзиниот избор на фустан. View this post on Instagram A post shared by BRENAFANPAGE (@brenafanpage) 62-годишната пејачка се појавила во црн фустан, над кој било исцртано голо женско тело. На …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА – Спектакуларни сцени: Граѓаните ширум светот свечено го прославија доаѓањето на Новата година

Новогодишната ноќ во градовите ширум светот во првата година по пандемијата на коронавирус привлече голем број луѓе на улиците, со спектакуларни изведби на музички ѕвезди и огномет.За многумина ова е прв дочек во последните три години, каде што прославите се целосно ослободени од пандемични ограничувања. Велика Британија ја дочека Новата …

Повеќе »

Скопје остана без новогодишна прослава – музичарите сами се организираа!

Градот Скопје оваа година не организира традиционален дочек на Новата година на градскиот Плоштад, но музичарите самоиницијативно одлучија да приредат новогодишна забава за граѓаните. По недостигот на официјални информации од Град Скопје како ќе се прослави новогодишната ноќ, Здружението на естрадни уметници „Естрада“ покрена иницијатива да биде организатор на новогодишната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче се вратило на училиште по една недела, малите пријатели трогателно го дочекале!

ЕДНА недела на мало дете може да му изгледа како цела вечност, а ова вирално видео го покажува тоа. Трогателното видео од момчето кое се враќа на училиште по една недела се појави на Reddit. Кога влегол во училницата, другарите веднаш станале и потрчале кон него и го гушнале и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов Зеланд влезе во новата 2022 година, погледнете како изгледаше дочекот!

ЛУЃЕТО ширум светот денес го слават влегувањето во новата 2022. година. Во некои земји, прославите ќе бидат поскромни, од порано поради пандемијата на коронавирус. Жителите на малите островски нации на Тихиот Океан Тонга, Самоа и Кирибати, како и Божиќниот остров, беа првите кои влегоа во новата 2022 година, во 11. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЧЕК НА ТАЈМС СКВЕР: Њујорк ќе ја слави Новата година и покрај рекордниот број заразени

Прославата на Новата година на Тајмс Сквер во Њујорк ќе се одржи и покрај рекордниот број заразени со Ковид-19, потврди вчера градоначалникот Бил де Блазио. – Сакаме да покажеме дека одиме напред, и сакаме да му покажеме на светот дека Њујорк се бори на овој начин – изјавил де Бласио …

Повеќе »

(ВИДЕО) Семејството го донело новороденчето од болница, треба да видите како реагирало нивното куче

Кучката Луна возбудено го пречекала новиот пријател. Нејзините сопственици станале родители, а таа нетрпеливо чекала бебето да пристигне од болница. Кога го донеле бебето во домот, Луна веднаш почнала да ја душка, радосно мавтајќи со опашката. Таа веднаш се обидела да се дружи со неа, па дотрчала до својата кутија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Работници на градилиште во Србија вежбале аплауз пред доаѓањето на Вучиќ – видеото е ХИТ!

На социјалните мрежи кружи видео од градилиштето на Клиничкиот центар во Србија, каде работниците имаат генерална проба пред доаѓањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и нивниот министер за здравство, Златибор Лончар. Видеото покажува како надзорникот го подига ентузијазмот на присутните работници и им кажува дека Клиничкиот центар што го …

Повеќе »