Tag Archives: добро

УРНАТИ МИТОВИ – Еве кои намирници се здрави и полезни за организмот а досега ни се зборуваше друго!

Моника Реинагел, е светски позната нутриционистка која често дава совети за здрава исхрана, а исто така ги руши митовите за храната. Таа откри која храна, иако веруваме во спротивното, можеме да ја конзумираме почесто. Консумацијата на „обично“ црно кафе се покажало како добро кога станува збор за зголемување на добриот …

Повеќе »

(ФОТО) Шест факти кои е добро да ги знаеме за Македонија!

Нема Македонец кој не си ја сака својата земја и се гордее со нејзините убавини. Но, и’ покрај тоа има работи кои не ни се доволно познати. Овие шест факти е добро да ги знаеме за нашата убава Македонија. 1. Се верува дека во црквите „Св. Богородица Пречиста” во Кочани, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успешно оперирано бебето родено со срце вон телото!

Тим од 50.лекари и медицински сестри во Велика Британија успеал, со царски рез, на свет да го донесе девојчето чија состојба ретко завршува со позитивен исход. The remarkable story of Vanellope – the baby born with her heart outside her body: https://t.co/7t1rT1J9yK pic.twitter.com/yARpNdmM5q — Fergus Walsh (@BBCFergusWalsh) December 12, 2017 …

Повеќе »