Tag Archives: добивка

(ВИДЕО) Баба (90) освоила 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзината реакција е урнебесна!

Прво не можела да поверува Старицата (90) од Аргентина освоила џекпот од 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележало моментот кога и рекле дека станала милионерка. Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат. Но, кога сфатила дека се сериозни, извикала: …

Повеќе »

(ФОТО) Освоил спортски автомобил а потоа притиснал на гас…

ЖИВОТОТ секогаш зема нешто и нешто дава. На среќата на Адам и немало крај кога го освоил автомобилот од соништата. Прекрасната црвена Mitsubishi Lancer Evolution IX ја подарувал Dream Car Giveaways, а најсреќен бил Адам. Со 112.000 минати километри и неколку модификации, тој е еден од најпосакуваните класични спортски автомобили. …

Повеќе »

(ФОТО) На Лотарија освоил скапоцен автомобил но не може да дојде до него

ПОБЕДНИКОТ на главната награда на Лотарија не е задоволен. Уште во декември, Денис Калер ја освоил главната награда на националната лотарија на државата Џорџија. Првата награда била 250.000 американски долари и новата C8 Corvette Stingray, многу баран суперспортски автомобил на американскиот пазар. Сепак, организаторот на лотаријата не резервирал автомобил, но …

Повеќе »

Уплатете Лото, ова е ваша година: Овие знаци до крајот на 2020. ќе имаат најмногу среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 2020. година веројатно ќе биде најсреќната година за само неколкумина, но има екипа на која ѕвездите ќе им се насмеат до крајот на годината. Овие три знаци ќе имаат …

Повеќе »

Победничкото ливче на обложувач од Босна е хит во регионот: Погледнете што се’ погодил!

Цела Босна и Херцеговина деновиве зборува за обложувач кој освоил дури 84.500 во еден од добро познатите регионални кладилници. Непознатиот господин погодил коефициент од 12.767,31 на удел од 6. евра и ја добил најголемата добивка досега освоена во Требиње. Веднаш станал локална, но и национална приказна. Тој погоди дури 14. …

Повеќе »

(ФОТО) Српски дедо добил на Бинго, но кога дошол по парите бил во „шок“ а ја расплакал продавачката на што ќе ги потроши парите!

Една продавачка на Бинго ливчиња од соседна Србија споделила приказна на Твитер за која, како што вели “и’ го направила денот, но и ја расплакала”. Таа опишала како еден дедо дошол по својата бинго добивка, за која најпрвин мислел дека добил многу помалку пари, а кога дознал колкава е всушност …

Повеќе »