Tag Archives: добитници

Познати добитниците на државната награда „11 Октомври“

Одборот за доделување на државната награда „11 Октомври“, во согласност со Законот за државните награди, Законот за изменување и дополнување на Законот за државните награди („Службен весник на РМ“ бр. 52/06, 54/07, 74/12,  99/18 и „Службен весник на РСМ“ бр. 98/19) и Правилникот за работа на Одборот, на својата последна …

Повеќе »

(ФОТО) ОДРЖАНИ ГРЕМИ НАГРАДИТЕ 2022: ТИЕ синоќа влегоа во историјата поради нивниот придонес во музиката

Очите на љубителите на музиката беа вперени во 64-тото по ред Греми одржано синоќа во Лас Вегас Ги собра најдобрите музички изведувачи од 2021 година. Џон Батист собра најмногу номинации, вкупно 11, меѓу кои албум на годината, рекорд на годината и најдобар R&B албум, а потоа следат Џастин Бибер, Доја …

Повеќе »

Доделена главната награда – Citroën C5 Aircross од наградната игра „Телеком наградува“

Доделени 50 дневни награди – Samsung Galaxy A22 Алмедина Иљазоски од Кичево е добитник на Citroën C5 Aircross, главната награда од наградната игра „Телеком наградува “ на Македонски Телеком. Деветнаесетгодишната Алмедина е долгогодишен припејд корисник на Македонски Телеком, а во наградната игра се вклучила од самиот почеток. Денес таа ги …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја комплетната листа на победници на МТВ наградите МТВ

Синоќа се одржа церемонијата на доделување на МТВ ММА музичките награди. Спектакуларното шоу го отвори поп иконата Мадона, која се појави на сцената пеејќи го нејзиниот познат хит „Вог“.   View this post on Instagram   A post shared by MTV (@mtv) На црвениот тепих се појавија и многу други …

Повеќе »

ПРОКЛЕТСТВО НА ЛОТО ДОБИТНИЦИТЕ: Освоиле големи пари па доживеале МОРБИДНИ СУДБИНИ!

Случајниот избор на броеви радикално им го сменил животот, им донел големи пари, но и големи несреќи Судбините на овие добитници на лотарија се страшни. Кога ќе го прочитате овој текст, ќе ви биде драго што не сте дел од „среќните добитници“. Џејн Парк Најмладиот добитник на лотарија, земал 1,5 …

Повеќе »

Погледнете ги победниците на четвртиот детски ликовен конкурс на Ладна

Заврши омилениот детски ликовен конкурс на Ладна, кој оваа година беше на тема  „Крај вода одмарам и цртам”. Натпреварувањето беше поделено во две категории, и тоа деца на возраст од 4 до 7 години и деца на возраст од 7 до 10 години. Како и секоја година, ликовниот конкурс е …

Повеќе »