Tag Archives: до кога

Стоилов: До кога вака, ова првенство требаше да биде наше!

Македонија со пораз од Данска во Вараждин од 31:20 го заврши своето учество на европското првенство во Хрватска на кое имавме две сосема различни „полувремиња“, првата фаза во Загреб во која блескавме и ја завршивме без пораз (две победи и реми) и втор дел во Вараждин во кој три пати …

Повеќе »