Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за среда, 10.06.2020: Добрата претпоставка што ја имате сугерира возбудлива забава или нова емотивна средба…

Овен Љубов: Избегнувајте личност која премногу ве оптоварува со своите барања, ви пречи нечија емоционална чудливост и природа. Работа: Умереноста во деловниот дијалог е најдоброто решение, затоа прашајте некого за совет или поддршка. Здравје: Важно е да се одржи психолошката рамнотежа и трезвеност. Бик Љубов: Вие сте во добро расположение, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 09.06.2020: Покажете добра волја, не можете да очекувате дека среќниот епилог ќе дојде сам по себе…

Овен Љубов: Без оглед на вашиот статус и возраст, прифатете ја играта на заведување. Со некој близок, секогаш постои поубав и повозбудлив дел од реалноста. Работа: Вие се грижите да оставите сценски впечаток на животната средина, така што повремено ги преувеличувате вашите идеи или планови. Здравје: Вие сте во одлична …

Повеќе »

Дневен хороскопза понеделник, 08.06.2020: Подобрете го вашето расположение со личност која одговара на вашиот сензибилитет…

Овен Љубов: Вие се обидувате да ја одложите средбата со едно лице, но тоа е само привремено решение. Соочувањето со вистината носи олеснување. Работа: Бидете сигурни дека вашите соработници прифаќаат реални објаснувања и околности што влијаат на нивниот меѓусебен успех. Здравје: Чувајте ја вашата самодоверба, ќе уживате во креативен одмор. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 07.06.2020:Уживајте во нечие присуство и емоционалното внимание што го добивате…

Овен Љубов: Потребно ви е нечие искрено разбирање и емоционална поддршка. Нема причина да се повлечете настрана или да бидете премногу осамени. Работа: Заклучувате дека немате поширока поддршка и доверливи информации за клучните настани на деловната сцена. Здравје: Важно е правилно да се заштитите од негативните влијанија. Бик Љубов: Загрижени …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 06.06.2020: Се грижите за решавање на недоразбирање во врска со некој близок, но се плашите од нови компликации…

Овен Љубов: Нема потреба да се предизвикува некој близок на емотивна конфронтација. Размислете внимателно за нечии зборови и постапки. Работа: Правилното вреднување и добар став носи дополнително олеснување, искористете го вашето практично искуство. Здравје: Поштедете се од досадните обврски што ве исцрпуваат. Бик Љубов: Ви се чини дека саканата личност …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 05.06.2020: Постои личност која носи дополнителен оптимизам и весел дух во вашето расположение…

Овен Љубов: Нема потреба да претерувате во вашите барања пред саканото лице. Покажете дека имате широко срце и добра волја. Работа: Важно е правилно да се проценат личните способности и реалните услови, пред да донесете конечна одлука. Здравје: Ќе ви годи психо-физичка релаксација, опуштете се. Бик Љубов: Вие користите премногу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 04.06.2020: Се чувствувате емоционално несигурно и барате некое помирно прибежиште за да ги соберете мислите…

Овен Љубов: Нечии зборови или постапки изгледаат премногу провокативни, но од вас зависи да ги контролирате вашите чувства. Работа: Не се залажувајте очекувајќи лесен исход во врска со некои соработници. Здравје: Направете обид да ја подобрите вашата психофизичка рамнотежа или концентрација. Бик Љубов: Во емотивна смисла, се обидувате да одговорите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 03.06.2020: Нема причина да бидете измамени од илузии или нечии ветувања…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани што вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор да исполните нечии очекувања. Работа: Ви се нуди добра можност да ги докажете професионалните способности. Треба да ги проверите новите информации. Здравје: Ќе ви годи креативен одмор и релаксација. Бик Љубов: Нема причина да бидете измамени од …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 02.06.2020: Ве чека добра прилика за излегување или романтична средба..

Овен Љубов: Вие сте во романтично расположение, а нечии зборови или поглед во вас, поттикнуваат лавина од позитивна енергија. Работа: Понекогаш е лесно да се постигнат деловните цели, треба да се најдете на вистинското место и да направите ефикасен потег. Здравје: Делувате позитивно на вашата околина, уживајте во тоа на …

Повеќе »