Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 08.09.2020: Желбите што ги имате не се неостварливи, но тие бараат дополнително трпеливост и голема упорност…

Овен Љубов: Доволно е еден силен импулс за да ги почувствувате промените во расположението и да ги насочите вашите мисли во насока на вашата сакана личност. Работа: На состанокот со соработниците, треба да ги поставите своите приоритетни цели и да исполнувате различни критериуми. Здравје: Вие сте во одлична форма. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 07.09.2020: Сè е можно, ако сте доволно инспиративни и упорни во своите намери…

Овен Љубов: Потрудете се да ја израдувате вашата сакана личност на оригинален начин, добрата волја „прави чуда“. Следете ја вашата „идеја водилка“. Работа: Деловниот договор се движи во позитивна насока, кога има договор за почитување на различни интереси. Здравје: Уживајте во убави работи, поттикнете позитивно расположение во себе. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 06.09.2020: Имате премногу романтична слика за една личност, не бидете наивни…

Овен Љубов: Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Вие гледате на светот околу вас со различни очи и со поголем оптимизам. Работа: Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите основните критериуми според вашите интереси и да се борите за подобри услови. Здравје: Обрнете внимание …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 05.09.2020:Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми…

Овен Љубов: Својата енергија и време ги трошите во погрешни ситуации, некој нема да ги исполни вашите очекувања. Работа: Сè има свој „животен век“, а вие упорно инсистирате на работи што одамна се надминати. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање. Бик Љубов: Вие сте засегнати од нечие однесување …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 04.09.2020: Имате силен интуитивен впечаток дека нечии ветувања не се доволно искрени…

Овен Љубов: Решете ги емотивните дилеми промислено, не дозволувајте некој да ве измами. Патувањето во непознатото исто така има своја „цена“. Работа: Потребни ви се веродостојни информации за деловните можности. Прифатете безбедна или докажана варијанта. Здравје: Обидете се да акумулирате позитивна енергија. Бик Љубов: Вие сте задоволни со нечие внимание, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 03.09.2020: Премногу сте зафатени со разни деловни или социјални обврски, а некој друг добива повеќе привилегии…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Посакувате емотивно зближување. Работа: Сè што е добро може да биде уште подобро, под услов да вложите максимум и да надминете некои субјективни граници. Здравје: Важно е да се ускладат мислите и чувствата. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 02.09.2020: Можеби средбата со една личност не е вашиот „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Користете некои скриени адути во друштво на личност што ја сакате. Не ја пропуштајте вашата шанса. Работа: Личноста која ве охрабрува да бидете оптимистички расположени и со креативно расположение ја заслужува вашата наклонетост. Здравје: Важно е да чувствувате позитивна инспирација за вежбање. Бик Љубов: Нема потреба да претерувате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 01.09.2020: Тактиката на надмудрување во врската со саканата личност не го носи посакуваниот епилог…

Овен Љубов: Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирлање за лицето кое ја користи вашата добра волја. Работа: Бидете мудри и прифатете нечиј совет за да спречите понатамошни компликации. Околината не ги разбира сите ваши идеи. Здравје: Обрнете внимание на правилна исхрана. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 31.08.2020: Иритирани сте од однесувањето и одлуките на партнерот, контролирајте се…

Овен Љубов: Важно е да делувате волшебно и сугестивно на вашиот партнер. Потврдете за да го задржите добриот вкус. Работа: Успехот доаѓа од добра подготовка и доверливи информации. Здравје: Сочувајте го доброто расположение. Бик Љубов: Непотребно го тестирате трпението на партнерот, можете да жалите за некои изговорени зборови или избрзани …

Повеќе »