Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за петок, 11.12.2020: Близнаците пред нова љубов, Девицата најдобро да престане со провокации, Јарецот конечно во вистинските љубовни води…

Овен Љубов: Изгледате премногу вознемирено, носите погрешна одлука и инсистирате на своите намери. Профилтрирајте ги мислите и чувствата. Работа: Избегнувајте каква било непотребна возбуда или обврски што ве исцрпуваат психо-физички. Размислете со кого треба да контактирате за одреден вид на услуга. Здравје: Нема потреба да се преценуваат личните можности. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 10.12.2020: Бикот пред важно расчистување, Ракот сака да доминира, Скорпијата внимателна…

Овен Љубов: Можни се разни конфликти или недоразбирања, изгледа дека саканата личност нема многу разбирање за вашето нерасположено однесување. Работа: Очекувате позитивен одговор или повратна информација за деловната соработка, но сè е обвиткано со несигурност. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана, избегнувајте некои „лоши“ навики. Бик Љубов: Не дозволувајте никој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 09.12.2020: Бикот повторно претерува, Лавот пред нов љубовен тест, Рибите без емотивна подршка…

Овен Љубов: Важно е да се одржи емотивната блискост со саканата личност. Заштитете ги оние што ги сакате од непотребна возбуда. Работа: Големите амбиции не треба да ве водат кон лошо однесување. Анализирајте ги повнимателно вашите соработници и пораките што ги добивате. Здравје: Применете една од техниките на психолошка релаксација, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 08.12.2020: Бикот може да биде фатен во авантуристичка акција, Ракот има потреба од трпение, Стрелецот го очекува предупредување…

Овен Љубов: Во духот на емоционална инспирација, испланирајте романтична забава или нова љубовна средба. Ќе уживате во нечие внимание и приврзаност. Работа: На вас е да ги создадете основните услови и да ја покренете главната иницијатива, а на некој друг е успешно да ги реализира вашите идеи. Здравје: Поттикнете добро …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 07.12.2020: Избегнувајте предизвици или личност со различни афинитети…

Овен Љубов: Во емотивниот живот не успевате да привлечете нечие внимание, дури и со помош на мали трикови што паметно ги смислувате. Работа: Средбата со една личност не ги исполнила вашите големи очекувања, затоа разгледајте алтернативно решение. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве вознемируваат. Бик Љубов: Пред да донесете нова одлука, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 06.12.2020: Ракот мора да има повеќе оптимизам, Девицата бега од обврски, Јарецот не сака пасивна улога…

Овен Љубов: Заобиколувате разни „љубовни двосмислености“ или личност со сомнителна репутација, но на крајот не го постигнувате посакуваниот ефект. Работа: Анализирајте нечие предупредување повнимателно. Подобро е да останете во нечија сенка отколку да започнете бизнис за кој немате доволно интерес. Здравје: Ќе ви годат неколку часови добар сон, обрнете внимание …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 05.12.2020: Ракот мора да се смири, Девицата пред убав избор, Лавот применува добра волја за повеќе…

Овен Љубов: Нема потреба да искушувате нечија емоционална наклонетост. Авантуристичките импулси можат да ве доведат до лошо решение. Работа: Ги иритирате соработниците со паметни постапки, деловната ситуација може да биде комплицирана надвор од вашата волја и влијание. Здравје: Ќе уживате во психофизичка релаксација и опуштање. Бик Љубов: Немате емоционална поддршка, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 04.12.2020: Овенот во потрага по сродна душа, Лавот во проблеми, Јарецот пред нова емотивна драма…

Овен Љубов: Потребен ви е некој што може да ги разбере вашите идеи или да ви го разубави расположението. Погледнете околу вас. Работа: Ако ви пречи нечие однесување, обидете се да воведете принцип на еднаквост или фер-игра во деловните односи. Здравје: Ќе уживате во диетална или витаминска исхрана. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 03.12.2020:Избегнувајте личност која делува депресивно на вас – Вниманието насочете го во позитивна насока…

Овен Љубов: Некој ве воодушевува со својот шарм и стил на однесување, треба да ги отстраните сите емоционални сомнежи. Работа: Избегнувајте секаков вид претерување што ја нарушува атмосферата на соработка, обрнете внимание на приоритетните прашања. Здравје: Поштедете се од непотребна возбуда. Бик Љубов: Избегнувајте личност која е депресивна за вашето …

Повеќе »