Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 21.02.2021: Овенот носталгичен, Ракот мора да биде внимателен и да не ветува напразно, Јарецот тврдоглаво оди во проблеми…

Овен Љубов: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жал за некои пријатни или далечни спомени. Работа: Некои од соработниците тактизираат и работат на деловната стратегија, а сè што треба да направите е да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Здравје: Избегнувајте неумереност и бидете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2021: Ракот ги разрешува љубовните дилеми, Девицата емотивно се насочува на партнерот, Јарецот не се откажува од своите намери…

Овен Љубов: Не давајте големи ветувања. Бидете за нијанса поискрени или поправедни кон вашата сакана личност. Работа: Има дел од вистината за кој мудро молчите. Важно е правилно да ги поставите вашите деловни цели. Здравје: Ослободете се од непотребните дилеми и тензии. Бик Љубов: На состанок со блиска личност, лесно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.02.2021: Бикот мора да ги усогласи односите, Лавот мора да има искрен разговор, Стрелецот пред убави емотивни моменти..

Овен Љубов: Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност. Работа: Не дозволувајте во вас да преовладува суета или нагон за триумф. Бидете реални. Здравје: Избегнувајте разни психофизички оптоварувања. Бик Љубов: Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 18.02.2021: Близнаците се дистанцираат, Лавот мора да дозволи нова чувства, Јарецот ако е млад и слободен не треба да се двоуми…

Овен Љубов: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби. Работа: Сè има здрава граница, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови. Здравје: Олеснете ја совеста, ќе ви годи доверба. Бик Љубов: Забележувате дека нешто необично се случува со вашиот партнер, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.02.2021: Бикот пред пресвртница – само ако се активира, Лавот пред кусо задоволство, Стрелецот мора да мисли во позитивна насока…

Овен Љубов: Заборавете на необичните авантуристички идеи кои можат да ја искомплицираат вашата љубовна врска и „мирен сон“. Работа: Не дозволувајте некој да го преувеличи вашиот неуспех или да ве казни за неподмирени сметки. Здравје: Зачувајте го личното достоинство и трезвеноста на духот, нема причина да бидете нервозни. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.02.2021: Бикот се судира со нечија одлука, Лавот презема главна улога и изненадува, Стрелецот може да ги влоши односите во семејството и со партнерот…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или ментална вознемиреност, потешко е да се разликуваат вашите субјективни желби во однос на реалната слика. Работа: Оптеретени сте со различни одговорности, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели. Здравје: Применете една од техниките на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 15.02.2021: Близнаците треба да ги надминат несогласувањата, Лавот заморува со бескрајните планови, Скорпијата ќе почувствува нови емотивни вибрации…

Овен Љубов: Партнерот изгледа сомничаво и ова се одразува на вашето расположение. Не сакате да се судирате за ситници што непотребно ве разделуваат. Работа: Ве очекуваат различни обврски, треба да бидете добро организирани. Секој вид на превенција на деловната активност ќе се покаже како драгоцена помош. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 14.02.2021: Бикот посебно, емотивно, се зближува, Близнаците премногу храбри – но за нови проблеми, Јарецот покрај стандардното тајно бара ново друштво…

Овен Љубов: На состанок со блиска личност, овозможете си ја омилената забава или разни содржини кои го потврдуваат вашиот добар вкус. Работа: Ако не успеете, променете ја вашата деловна позиција во насока што повеќе одговара на вашиот интерес. Здравје: Нема причина за прекумерна загриженост и напнатост. Бик Љубов: Рецептот за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.02.2021: Бикот доживува голема страст, Лавот пред испит на издржливост, Скорпијата мора да биде трпелива – пред голем испит е…

Овен Љубов: Работите понекогаш изгледаат сосема поинаку од првиот впечаток што го имате. Во средбата со саканото лице постапувајте според вашата совест. Работа: Не мора да се грижите за различни критериуми. Секој од соработниците има свој начин на толкување на настанот. Здравје: Ослободете се од непотребни грижи, подобрете го расположението. …

Повеќе »