Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за сабота, 30.01.2021: Бикот се труди да прикрие некои настани, Лавот пред сериозни критики, Јарецот мора да биде позитивен…

Овен Љубов: Изберете елегантен стил, со намера да привлечете нечие внимание. Задоволство е ако знаете да комбинирате убаво и корисно. Работа: Важно е да искажете добри намери, бидејќи околината има доволно слух и интерес да ве поддржи. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик Љубов: Непотребно играте „двојна улога“ во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 29.01.2021: Бикот е премногу горд пред нова средба, Лавот мора да покаже повеќе разбирање, Стрелецот мора да постави јасна граница…

Овен Љубов: Размислете како треба да го шармирате или одоброволите вашиот љубовен партнер. Работа: Не се фалете пред соработниците, побарајте нечија морална или материјална поддршка на време. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација и некоја спортска активност. Бик Љубов: Вашата гордост излегува на површина, што е лош знак во средбата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 28.01.2021: Овенот треба да ги контролира внатрешните конфликти, Близнаците мора да ги покажат вистинските чувства, Стрелецот мора да ја провери среќата…

Овен Љубов: Вашиот партнер сака да ви излезе во пресрет, но има погрешна проценка.Проговорете со повеќе емоции пред блиската личност. Работа: Бидете воздржани и на негативнитекоментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера. Здравје: Важно е да ги контролирате вашите внатрешни конфликти. Бик Љубов: Избегнувајте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 27.01.2021: Вашето емотивно расположение и задоволство се менуваат во зависност од различните средби…

Овен Љубов: Изгледате весело и добродушно. Имате романтично расположение, а вашиот партнер искрено сака да ви удоволи. Работа: Имате можност да остварите двојна добивка, под услов да настапувате професионално и сугестивно пред соработниците. Здравје: Потребен ви е поттик за добро расположение. Бик Љубов: Ви се допаѓа нечие внимание, па затоа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 26.01.2021: Ракот мора да се прилагоди, Девицата мора да покаже големо срце и добра волја, Јарецот има потреба од разбирање…

Овен Љубов: Избегнувајте ривалство или љубоморни сцени. Покажете и на својата сакана личност дека имате слични потреби и користете „зрно мудрост“ кога е потребно. Работа: Постојано барате излез од комплицирани ситуации, но некој дополнително ве оптеретува со различни барања. Здравје: Ќе ви годи креативен одмор и психофизичка релаксација. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 25.01.2021: Бикот пред неочекувана средба, Лавот во контрадикторност со партнерот, Стрелецот го чекаат нови возбудувања со…

Овен Љубов: Одговорете на порака од личност блиска до вас. Изненадете го вашиот партнер со необичен подарок. Работа: Фасцинирани сте од новите идеи за деловна соработка. Треба да се организирате правилно, не занемарувајте редовни обврски. Здравје: Ќе ви годи излегување или забава во познато друштво, како добра релаксација. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 24.01.2021: Бикот има потреба од нежност, Ракот мора да ги покаже чувствата, Стрелецот мора да го прифати она што го добива…

Овен Љубов: Вашиот партнер често се жали на вашето однесување и пропусти. Можеби немате доволно убедливи објаснувања за едноставни прашања. Работа: Се радувате поради нови информации. Ве поддржуваат разни околности и знаењето дека сте во центарот на важни настани. Здравје: Избегнувајте непотребни компликации и големи предизвици. Бик Љубов: Поголем излив …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 23.01.2021: Чувствувате емоционална наклонетост и изразена инспирација во средбата со саканата личност…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, користете „испробан рецепт“ за емоционална интимност. Добрата волја прави чуда. Работа: Понекогаш сè станува релативно. Избегнувајте варијанта „сè или ништо“ и разни предизвици што можат да ви наштетат. Здравје: Забавете го брзото темпо, опуштете се. Бик Љубов: Ви се допаѓа она што е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 22.01.2021: Овенот успешен во љубовниот дијалог, Лавот пред нов емотивен подем, Стрелецот мора да внимава на движењето на партнерот…

Овен Љубов: Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. Вие знаете како да ги наметнете своите желби. Работа: Не дозволувајте никој да се сомнева во вашето знаење или професионални способности. Важно е да го следите тековниот протокол. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана. Бик …

Повеќе »