Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник, 29.03.2021: Бикот е пожелно да избегнува ривалство или натпреварувачки улоги, Лавот себичен и не обрнува доволно внимание на заедничките прашања, Стрелецот треба да избегнува провокативни ситуации или личност која не ги исполнува…

Овен Љубов: Убаво е кога сте во друштво на личност која ги исполнува вашите емотивни очекувања. Екстазата што ја чувствувате најавува ново емоционално задоволство. Работа: Сакате подобра деловна можност. Запомнете дека истакната или лидерска позиција бара дополнителна упорност и одговорност. Здравје: Важно е да се чувствувате одлично и да сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 28.03.2021: Ракот мора да најде решение за своите потреби, Терезијата добива сигурност од партнерот, Јарецот треба да ги надмине несогласувањата без непотребни нервози…

Овен Љубов: Вие сте во емотивен несклад. Повеќе ве вознемирува еуфоријата на вашиот партнер отколку чувството на лична дезориентација и емоционална несигурност. Работа: Ако се грижите за зачувување на вашите деловни интереси, треба да користите малку итрина или некои методи за заобиколување. Здравје: Разубавете го расположението, опуштете се. Бик Љубов: …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 27.03.2021: Близнаците да внимаваат со нечии ветувања, Девицата треба да обрне внимание кон лицето кое им одговара, Стрелецот успешно ќе го шармира партнерот…

Овен Љубов: Имате впечаток дека некои работи се случуваат надвор од вашето знаење или дека вашиот партнер користи лажни изговори. Анализирајте нечија приказна повнимателно. Работа: Ситуацијата околу вас е наелектризирана и соработниците немаат доволно слух, притисокот од вас носи спротивен ефект. Здравје: Важно е да се акумулира позитивна енергија. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 26.03.2021: Јарецот ќе ужива во нечие внимание, Стрелецот посакува емотивно зближување, Ракот ќе мора да ги преиспита постапките за да сфати каде грешел…

Овен Љубов: Немате трпеливост, а на вашиот партнер му недостасува храброст или импулс да се соочи со вообичаени проблеми. Работа: Не ви се допаѓа нечија улога во заедничките преговори, но порано или подоцна сè ќе си дојде на свое место. Здравје: Обрнете внимание на поправилна исхрана и здравствената превентива. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 25.03.2021: Бикот треба да обрне внимание на лицето кое му одговара, Ракот во потрага по емоционална поддршка, Јарецот пред разрешница во семејните односи…

Овен Љубов: Нема потреба да се занесувате од нечија приказна или да верувате во среќата што доаѓа одеднаш. Работа: Контактирајте лице кое има веродостојни информации. Не ризикувајте. Здравје: Ќе ви годи витаминска исхрана. Бик Љубов: Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара на вашето …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 24.03.2021: Бикот ќе се справува со „тајни планови“, Лавот ќе мора да дешифрира некои скриени пораки, Стрелецот ќе ужива во својот интимен свет…

Овен Љубов: Склони сте на прекумерни изливи на емоции, контролирајте ги импулсите пред да повредите нечии чувства. Работа: Се обидувате да оставите силен впечаток на околината и затоа ги презентирате вашите деловни идеи во театрален стил. Здравје: Бидете повнимателни од вообичаеното, избегнувајте разни видови претерување. Бик Љубов: Сакате да го …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 23.03.2021: Близнаците треба да го прифатат тоа што го добиваат, Скорпијата бара причини за неуспехот, Јарецот “да се смири“ и да се однесува со респект кон партнерот…

Овен Љубов: Ве следи емотивно затишје, вие сте нурнати во вашиот свет на идеи и очекувате некој да предизвика силни импулси. Работа: Заинтересирани сте за нови идеи и обидете се да се ослободите од силните обврски. Прифатете корисни совети. Здравје: Важно е правилно да се канализира енергијата. Бик Љубов: Ако …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 22.03.2021.: Бикот посакува емотивно зближување, Терезијата има проблем со личната дезориентација и емоционална несигурност, Стрелецот планира со драга личност да се врати во минатото и убавите спомени…

Овен Љубов: Ве чека емотивно задоволство што ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво. Работа: Не ви се допаѓаат нечии идеи. Вие знаете како да дојдете до паметно решение и соодветно објаснување за соработниците. Здравје: Вие сте во добра психофизичка форма. Бик Љубов: Во средбата со саканата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 21.03.2021: Бикот собира сили за нов почеток, Лавот мора да се контролира, Водолијата „лесна мета“ за некој со необични мотиви…

Овен Љубов: Пред да прифатите нечија „емотивна игра“, важно е да сте запознаени со основните правила на однесување. Работа: Нечија порака можете да ја толкувате на различни начини, па обидете се да ја видите позитивната страна на медалот. Здравје: Поттикнете ја креативната енергија во себе. Бик Љубов: Изгледате вознемирено. Ви …

Повеќе »