Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник, 14.06.2021: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Овен Љубов: Размислете како треба да привлечете нечие внимание или да анимирате една личност. Користете испробан и проверен „рецепт“. Работа: Доколку сакате да ги постигнете вашите деловни цели, потребна ви е нечија поддршка, соберете ги потребните информации. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана. Бик Љубов: Посакувате емотивно задоволство. Имате романтично …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 13.06.2021: Компромисот е добро решение под услов да добиете максимално внимание што може да ви го даде вашиот партнер…

Овен Љубов: Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на саканата личност, на таков начин поттикнувате нови сомнежи за вашите намери. Работа: Анализирајте ги повнимателно соработниците и нивната реакција. Понекогаш е тешко да се утврди вистинската вистина и нечии скриени намери. Здравје: Ќе ви годи полесна и витаминска исхрана. Бик Љубов: Вашиот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 12.06.2021: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Фокусирајте го своето внимание во позитивна насока…

Овен Љубов: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што ќе му ги кажете на вашиот партнер. Работа: Вие се потпирате на лична проценка, но независноста има своја доб и лоша страна. Не можете секогаш да донесете правилна одлука. Здравје: Ќе ви годи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 11.06.2021: Љубовното внимание секогаш делува како најдобар лек за душата. Опуштете се во вашиот свет на интимност и во друштво на блиска личност…

Овен Љубов: Покрај вас поради новите настани страда и саканото лице. Но, вие знаете како да ја свртите ситуацијата во правецот што Вам ви одговара. Работа: Делувате сомнително кога проценувате нечии можности и треба да играте истакната улога на деловните состаноци. Здравје: Нема потреба да ги преценувате вашите можности. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 10.06.2021: Саканата личност има неколку необични идеи, но не донесувајте заклучок додека не ја проверите суштината…

Овен Љубов: Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, но оправдувањето не изгледа доволно убедливо. Испочитувајте нечија молба. Работа: Вашата загуба ја илустрира моменталната состојба на деловната сцена, не треба да бидете оптеретени со лоши мисли. Здравје: Слободното време посветете го на омиленото хоби, опуштете се. Бик Љубов: Размислете како …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 09.06.2021: Се обидувате да ја решите емотивната дилема, користете ја својата интуиција. Не е сè како што изгледа на прв поглед…

Овен Љубов: Размислете како треба да привлечете нечие внимание или да анимирате една личност. Користете испробан и проверен „рецепт“. Работа: Доколку сакате да ги постигнете вашите деловни цели, потребна ви е нечија поддршка, соберете ги потребните информации. Здравје: Обрнете внимание на поздрава исхрана. Бик Љубов: Одржувајте емоционална инспирација и добро …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 8 јуни 2021 година: Влегување во некоја „забранета зона“, но и поривот за авантура може да ве разочара…

Овен Љубов: Понекогаш соочувањето со вистината бара дополнителна храброст, но ќе почувствувате големо олеснување по емоционалното доверување. Работа: Постојат работи што ги правите во тајност или без нечие знаење, непотребно го комплицирате деловниот дијалог. Важно е да преземете одговорност. Здравје: Понекогаш искрен разговор делува како добра психотерапија. Бик Љубов: Во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 07.06.2021: Партнерот добро ги препознава вашите намери, без оглед на емотивната игра што ја играте. Не можете да ја скриете вистината…

Овен Љубов: Во односот со саканата личност, еден збор или постапка е доволно да ве приближат до некои заеднички цели. Работа: Ако сте доволно способни, ќе имате вредна добивка и морално задоволство. Не пропуштајте добра можност. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Ако вашите чувства се во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 06.06.2021: Треба да ги докажете вашите искрени намери и добра волја пред саканата личност…

Овен Љубов: Нов настан или недоразбирање што ве загрижува не остава значителни последици врз односот со саканата личност. Работа: Лице кое мисли како вас има слични деловни интереси, нема да ви дозволи да ги постигнете своите цели. Здравје: Поттикнете ги позитивните мисли во себе, опуштете се. Бик Љубов: Ако ви …

Повеќе »