Tag Archives: дневен хороскоп

Дневен хороскоп за четврток (05.07.2018):Денешниот ден ќе биде интересен, но и со „кус фитил“, па бидете мудри, трпеливи…до следната можност!

Петтиот ден во јули, барем на небото, ќе биде многу, многу интересен. Меркур во опозиција на Марс може да ви го скрати фитилот, па тоа е можно денес имате погласен разговор, така што некој лесно може да ве испровоцира да се впуштите во конфликт за некои дребулии. Се разбира, трпеливост …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (04.07.2018):Прекрасен ден ништо да не се прави, но едно се желбите а друго реалноста, па концентрирајте се на она што од вас се очекува

И понатаму сме во мирен период иако во вториот дел не очекува малку побурен период, па подгответе се тој дел од денот да ви пролета, скоро незабележано, па денот да го зокружиме како успешен. Првиот дел од денот и понатаму не следи желба за одморање, прекрасен ден ништо да не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (03.07.2018):Емоциите се на задоволувачко ниво, но поради тоа не треба да се биде пасивен и да се задоволите со она што го имате

Еден добар вторник е пред нас, по вчерашниот, на некои од нас малку повеќе турбулентен,пред нас се два убави денови, таман да ја зграбиме моќта за овој период кој е пред нас. Можно е денес да бидете малку побавни од инаку, нема да бидете расположени за некои (работи) акции, но …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (01.07.2018):Денешниот ден ќе мине во самоанализи, налети на совест, осама, одбегнување комуникација…

Овој викенд е воедно и почеток на седмиот месец, јули, летото веќе на големо трае иако не можеме да судиме по дождливото време…Вчерашниот тежок аспект денесла полека слабее иако последиците и понатаму се чувствуваат, па доколку вчера не сте кочеле на време, сте си направиле долгорочна штета која и денес …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (30.06.2018):Напорен и тежок ден со непријатности, нервоза, критики, љубомора, завист, лутење…но само денес!

На прагот на викендот денешната сабота ни го донесува Меркур во квадрат со Уран. Самиот квадрат навестува проблеми. Многу нервоза и непријатност, во воздухот, се јавуваат внатрешни немири кои ќе ви го обземат умот цел ден,па ќе бидете малку повеќе чувствителни од обично, ќе бидете чувствителни на коментари, критики, сугестии, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.06.2018):Меркур ни донесува многу забавен и пријатен ден за сите!

Денес Меркур влегува во Лав. Меркур е во жариштето, се буди од состојбта на мирување и тргнува во напад со своето умувње, мудрување, инспиративно кокетирајќи со се што му се чини интересно. Желба за освојување на сцената, за водење збор, доминација. Позитивен и воден со желбата да се забавува како …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (28.06.2018):Важноста на семејството, но и амбициозност, потврда во општеството, репутација, докази, награди…

Со полна Месечина во Јарец овој четврток минува осветлен со Месечината. Сонцето е во Рак и на некој начин се спротивставува на Месечината во Јарец, бидејќи Рак потсетува на значењето на семејството дома, додека Јарецот повлекува нешто поамбициозно, потврда во општеството, репутација, докази, награди.Полната Месечина е тука да се повика …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (27.06.2018):Денеска е тежок ден, полн со проблеми на сите нивоа – но ќе помине!

Денеска Сонцето е во опозиција со Сатурн, а конкретно… Сонцето е во Рак, а самиот Сатурн во Јарец.Опозицијата покажува некоја блокада во потокот, некои работи тропаат на вашата врата и бараат да ги довршите. Песимизмот во најава, кој со себе го носи Сатурн, чувството дека немате контрола над својот живот, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (26.06.2018):Интересен вторник за повеќето знаци – и на работа и во љубовта!

Овен Не сте сами во работата со која се бавите и немате намери допрва да се прилагодувате на новитетите, кои ги смислил некој кој не учествува со вас на проектот. Можеби на работата и пристапувате со доза на скептицизам и со многу тврдоглав став. Се обидувате да се допаднете на …

Повеќе »