Tag Archives: дјуран дјуран

Ново изненадување од Ris Flower – Официјална акустична верзија на “COME UNDONE” од Duran Duran!

На само четири дена пред концертот кој ќе се одржи овој четврток во Станица 26, нашата интернационална музичка звезда, Ris Flower, изненадува со уште едно фантастично парче музика – Акустична верзија на хитот “Come Undone” од “Duran Duran” Акустичната верзија на “Come Undone” во изведба на Ris Flower е емотивна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЕЛИЧЕСТВЕНО – На платинестиот концерт пееле музички ѕвезди: Дајана Рос испратила порака до кралицата!

Долгоочекуваниот концерт по повод платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета која овој настан го следеше од својот дом, го отвори принцот Вилијам, а потоа се „ределе“ ѕвезди кои биле внимателно избрани… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) Американската пејачка Дијана Рос го заврши својот …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС МЕЃУ СЛАВНИТЕ: Популарниот музичар открил што се случува во организмот после три недели

Го открил своето искуство Гитаристот на групата „Дјуран Дјуран“, Џон Тејлор (59) , кого го познаваме како еден од водечките музичари на групата, признал дека пред три недели дознал дека е позитивен на коронавирусот. Сепак, неговото тело успело да се избори против овој вирус, и затоа ја искористил можноста да …

Повеќе »