Tag Archives: дизајн

(ВИДЕО+ФОТО) За изградба на оваа прекрасна куќа ви треба само шрафцигер

Цената на метар квадратен чини помеѓу 1.200 1.900 евра, но со оглед на тоа дека куќата го искористува најдоброто од природата, вклучувајќи и соларни панели, сметките се драстично помали. Француско дизајнерско студио направило концепт на куќа која можете да ја составите за помалку од еден месец користејќи само шрафцигер. PopUp …

Повеќе »

(ФОТО) Венчаницата на Каролина сеуште интригира:Колку чини – прескапо или нормално!?

Сеуште не стивнуваат коментарите за венчаницата на Каролина Гочева и коментарите дека е многу скапа…Што е скапо всушност? Венчаницата на Каролина Гочева е од познатиот италијанскиот дизајнер Ермано Сервино. Велат дека оваа венчаница се нашла и на насловната страница на познатиот светски магазин „Вог“, но нема фотки….

Повеќе »