Tag Archives: дискусија

ОСУМ „скокотливи“ работи за кои треба да разговарате со партнерот

За да вашата врска може да функционира совршено, треба да има добра комуникација во неа. Тоа не значи само разговори за секојдневните работи, туку и оние за „скокотливи“ теми, како што е сексот. Паровите кои зборуваат за сексот имаат 10. пати поголема веројатност да имаат среќна и квалитетна врска. Сепак, …

Повеќе »

ДРАМАТИЧАРИ ИЛИ ТИВКИ – Што стилот на расправање говори за вашата врска?

Во текот на годините заедно, двојките развиваат свој стил на расправија, што открива многу за динамиката на нивната врска. Паровите што викаат и фрлаат работи, брачните терапевти ги нарекуваат кралови на драмата. Позитивната страна на таквиот аргумент е дека го исфрлате целиот гнев, но негативната страна е што во таква …

Повеќе »

Исповед што ја збунила јавноста: „Тато ќе добие друга ќерка и ќе и го даде истото име како и мене“

Дали би било чудно за вас ако вашата сестра или брат имаат исто име и презиме како вас? Изборот на име за дете може да биде вистински предизвик! Сепак, фокусот на оваа приказна е невообичаена ситуација, барем според зборовите на една тинејџерка. Имено, 18-годишната девојка била многу изненадена кога открила …

Повеќе »

ДИСКУСИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ – На сопствените деца од 15. и 16. години им наплаќа кирија: Поради оваа мајка „гори“ интернет!

Навидум безопасното прашање ги поделил социјалните мрежи, а најгласни биле оние кои сметаат дека мајката не треба да им наплаќа кирија на своите деца… Мајка од Австралија на социјалните мрежи прашала кога е соодветно да им се наплатува кирија на своите деца и колку пари треба да и дадат, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена во танга гаќички се фотографирала во базен полн со деца па ги поделила мислењата ЗА и ПРОТИВ!

Млада жена е предмет на расправа преку Интернет, откако таа била снимена како позира во базен полн со деца. Имено, на Твитер се појавило видео од жена како во танги и позира на пријателка покрај работ на базенот. Многумина ја погледнале воодушевени додека ги изложувала задникот на погледи, дури и …

Повеќе »

(ФОТО) НА ОВАА ФОТОГРАФИЈА Е ДЕВОЈКА: Погледнете малку подобро, вистина е!

Еден твит предизвикал спротивставени мислења! Имено, поентата е дека корисниците на Твитер се сомневале дали на сликата е девојка. Во основа, во описот на фотографијата се вели дека е насмеана девојка со полу затворени очи. Тој исто така пишува дека е руски уметник. За да ја видите девојката, а не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува ли судниот ден? Американец снимил симнување на Исус од Небото а нашол доказ дека не е дрон или НЛО!

„Живеам во близина на аеродромот, тука ништо не смее да лета…“ Луѓето сешто знаеле да видуваат на небото и на тоа после да му даваат чудно значење. Необични облици и необични движења на истите обично би ги асоцирало на НЛО и вонземјани, а оние поприсебните – кои не би биле …

Повеќе »

(ФОТО) Илон Маск и „Игри на престолите“:Твит кој привлекол внимание

Сопственикот на компаниите Тесла и Спејс Икс во јавноста често излегува со своите нови идеи кои планира да ги спроведе во дело. Овојпат неговата објава, се чини, привлекла, уште поголемо внимание на јавноста. Имено, Маск на својот Твитер профил објавил дека гради киборг змеј. „Правам киборг змеј“ напишал Маск. Oh …

Повеќе »