Tag Archives: директно

(ФОТО) Игор Иџе стефановски во нов предизвик на патеката Валелунга во Италија

Најдобриот македонски автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски, викендов има нов предизвик – трката на Валелунга во Италија. Како што извести нашиот ас на вчерашниот, прв трениг, го имал петтото место. Доколку сакате да го следите возењето на Иџе тоа можете да го сторите на Телма денес и утре TCR Italy …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тенисот се враќа на малите екрани: Од утре почнува „Адриа тур“

Бугарскиот тенисер Григор Димитров пристигнал во Белград каде ќе учествува на хуманитарниот турнир „Адрија Тур“, што се одржува во текот на викендот. Некогаш, третиот тенисер во светот на аеродромот „Никола Тесла“ бил пречекан од Новак Ѓоковиќ, заедно со неговиот брат Џорџ, директорот на турнирот „Адрија Тур“. Димитров пристигна во главниот …

Повеќе »

В недела музички хепенинг на покривот на Џевахир Скај Сити

Жителите на Аеродром и станарите на Џевахир Скај Сити комплексот, овој празничен викенд ќе можат од своите домови да уживаат во музичкиот настап во живо на Наде Талевска и Горан Наумовски, Trinity Strings и DJ Todoroff. Музичкиот хепенинг на покривот на една од кулите од комплексот Џевахир, ќе се одржи во недела, 3 мај, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДИРЕКТНО – ГЕРМАНСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА СЕ ОБЈАСНИЛА: Ќе има повеќе од 1. милион заболени но еве зошто и основните мерки на заштита прават чуда!

„Повеќе не станува збор за да се спречат луѓето да стапат во контакт со вирусот. Ова е пандемија и не може да се спречи“, соопшти германската телевизиска станица. „Експертите проценуваат дека најмалку 2/3 од луѓето во Германија ќе дојдат во контакт со вирусот и ќе се разболат. 80 проценти лесно …

Повеќе »

(ФОТО) Млада Инстаграм ѕвезда случајно во живо пренесувала како има секс

Младата Инстаграм ѕвезда од Лос Агелес случајно го притиснала копчето за „во живо“ пренос на Инстаграм, а единствен проблем бил што тоа и се случило за време на секс. Кристен Хенчер и Ендрју Грегори воделе љубов, а некој до нив двајца го притиснал копчето на мобилниот кој им донел публика …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот на Инстаграм бегал од куршумите во Лас Вегас: Ужас, девојка е погодена во глава!“

Некогашниот професионален играч на покер, попознат и како Кралот на Инстаграм, Дан Билзериан, се нашол на сред пукањето во Лас Вегас, кое избило во текот на фестивалот за кантри музика. Се се случило кај познатиот хотел и казино Манделеј беј, во јужниот дел на централниот булевар во Лас Вегас, а …

Повеќе »