Tag Archives: директен пренос

Зелена комета на небото за прв пат од каменото доба: Ноќта помеѓу 1 и 2 февруари, најблиску до Земјата

Неодамна откриената зелена комета ќе биде најблиску до Земјата во првите два дена од февруари и ќе прелета преку ноќното небо за прв пат по 50.000 години. Последен пат била видлива на ноќното небо за време на каменото доба. Кометата, откриена од астрономите на 2 март 2022 година со помош …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ЕМИСИЈА ВО ЖИВО – Симпатичен гаф на Би-Би-Си: Водителката трчала по роботската камера во студиото

Водителката на Би-Би-Си, Викторија Валентин доживеала незгода за време на пренос во живо, а снимката од нејзината „трка“ со камерата ја споделила на Твитер. Необичен проблем и се случил на водителката на британскиот јавен сервис кога една од роботските камери решила да „тргне по својот пат“. Додека првично водителката била …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во студиото за време на преносот на Светското првенство во Катар. „Сега одиме во Доха, од каде што вечерва се јавува колегата Душан Албијаниќ. Душан, добра вечер. Се гледаме и се слушнеме“, рекла водителката Драгана Косјерина. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ ЗА ДИСКУСИЈА – Навивач на Вимблдон снимил како му ставаат прашок во пијалок на човек до него, прикажано на телевизија!

За време на директниот пренос на дуелот од Вимблдон, беше прикажан непријатен момент во кој еден навивач ставил непознат прав во пијалок на друг. Мистериозната сцена е снимена за време на дуелот меѓу Лиам Броди и Диего Шварцман на Вимблдон. Актерите се двајца навивачи кои добро се забавувале на трибините, …

Повеќе »

(ФОТО) 94-тe Оскари® вечерва на МРТ

Македонската Радио Телевизија ексклузивно ќе го емитува 94-то доделување на најпрестижните филмски награди во светот, Оскарите… Македонската Радио Телевизија ексклузивно ќе го емитува 94-то доделување на Оскарите в недела, 27-ми март. Академијата за филмски уметности и науки ќе ги награди најдобрите остварувања во 2021 година. Вестернот „Моќта на кучето“ има …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНА – НА ФЕЈСБУК ВО ЖИВО ЈА ПРЕНЕСУВАЛА ПОПЛАВАТА: Буицата ја однела – тоа била нејзината последна снимка во животот

ЖЕНА од САД ги пренесувала во живо на Фејсбук поплавите што ја погодија областа околу градот Веверли во Тенеси, и тоа беше последното нешто што го снимила. Имено, само неколку моменти подоцна, буицата ја однела, а несреќната жена починала. – Па, ако некој ме гледа на Фејсбук во живо, ние …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОК НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ЦЕЗАР – Намачкана со крв, а потоа гола: Глумицата имала моќна порака!

Церемонијата на доделување на француските награди „Цезар“ повторно се одржа во париска Олимпија, но, и овојпат не поминало без контроверзии.   View this post on Instagram   A post shared by Matthieu Coville (@giwanok) Актерката Корин Масиеро излегла на сцената во костум на магаре покриен со вештачка крв, а потоа …

Повеќе »

В сабота онлајн концерт „One World: Together at home#: Настапуваат Андреа Бочели, Елтон Џон, Малума, Пол Макартни, Ени Ленокс…

Во соработка со СЗО и организацијата „Global Citizen“ Лејди Гага организира онлајн концерт „One World: Together at home#, закажан за в сабота, а ќе се пренесува на Фејсбук и Јутјуб. Нема сомнение дека и таа самата би предизвикала голем интерес, но сепак одлучи овој концерт да го направи со други …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва се доделуваат Оскарите: Статуетки за фаворитите или ќе има изненадувања?

ТВ Телма, со коментар на Миланка Рашиќ, вечерва ексклузивно ќе го пренесува 91-то доделување на филмските награди Оскар.После прошетката по црвениот тепих, која започнува половина час после полноќ, се очекува доделувањето да започне околу 03.часот, по наше време. Оскарот се доделува во 24. категории, а филмот „Ѕвездата е родена“ со …

Повеќе »