Tag Archives: џулија робертс

(ФОТО) ПОСЕБНА ПОСВЕТА – Никогаш почудно модно издание на Џули Робертс: Со фустан одала почит на колега

Џулија Робертс решила да му оддаде почит на својот колега Џорџ Клуни со своето најново модно издание, а на необичниот фустан што го носела беа нацртани негови фотографии. Холивудската актерка гостувала на 45-тото доделување почести на Кенеди Центарот во Вашингтон, а нејзината облека била во центарот на вниманието за време …

Повеќе »

(ФОТО) Симболи со посебно значење: Која е тајната на фустанот на Џулија Робертс со кој го шармираше Лондон?

Џулија Робертс и Џорџ Клуни се омилен тандем на романтични комедии. Во новата романтична комедија „Карта до рајот“ која се прикажува во кината, тие повторно се појавија заедно пред камера, што уште повеќе ги израдува фановите. Џулија и Џорџ се долги години пријатели, а не го криеја задоволството што повторно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУМИНА НЕ ЈА САКААТ – НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ НЕЈЗИНАТА ТЕМНА ТАЈНА: Најубавата холивудска НАСМЕВКА денеска слави роденден, а овој СКАНДАЛ и го одбележа животот!

Познатата актерка Џулија Робертс, која ја носи ласкавата титула за најубава насмевка во Холивуд, денеска го слави својот 55-ти роденден, а малкумина знаат некои не толку убави детали од нејзиниот живот. Таа неодамна гостуваше во емисијата „Неделно утро“, а по тој повод откри што ја прави најсреќна во животот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Метју Пери открил зошто раскинал со Џулија Робертс: „Беше премногу за мене!“

Популарниот Чендлер од „Пријатели“ актерот Метју Пери се отворил за неговото додворување на познатата актерка Џулија Робертс и открил зошто раскинал со неа. Пери раскажал дека нивната романса започнала откако актерката била поканета да се појави на ситкомот во 1995. година. Продуцентите го замолиле да стапи во контакт со неа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БИЛЕТ ЗА РАЈОТ – Филмско летување: Џулија Робертс и Џорџ Клуни во мисија да ве одведат во заборав

Познатите актери играат разведен пар кој одлучува да се здружи и да ја саботира претстојната венчавка на нивната ќерка на Бали. „Билет за рајот“ е романтична комедија која ќе ви покаже како сите на крајот стануваме свои родители. View this post on Instagram A post shared by Ticket to Paradise …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Клуни и Џулија Робертс конечно одговориле на фамозното прашање: Зошто никогаш не станале пар?

Џорџ Клуни и Џулија Робертс споделиле нови детали за нивното пријателство, вклучително и зошто никогаш не се забавувале. Холивудските легенди се појавија во интервју за Access Hollywood по повод прикажувањето на нивниот филм „Ticket to Paradise“. За време на нивниот разговор, водителот Кит Хувер ги опсипала гостите со брзи прашања …

Повеќе »

(ФОТО) Каква средба на црвениот тепих: Амал и Џулија ѕвезди на вечерта, Џорџ во позадина

Кога се сретнале на црвениот тепих, не ги криеле емоциите и видно се израдувале една на друга. Синоќа во Лондон се одржа премиерата на филмот Ticket to Paradise, а актерот Џорџ Клуни блесна во друштво на сопругата Амал и колешката Џулија Робертс. Џорџ и Јулија се ѕвездите на оваа романтична …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Џулија Робертс изгледа исто како неа: Убавата Хејзел е „копија“ на нејзината мајка

Сличноста е неверојатна Џулија Робертс е позната по својата убавина и убава насмевка која зрачи. Таа е синоним за дама и холивудска ѕвезда која плени со својот изглед и става. Што се однесува до приватниот живот, таа најчесто го чува во тајност и не зборува за тоа. Таа е во …

Повеќе »

Убавата жена тврди дека ОВА е клучот за среќен брак

Џулија Робертс тврди дека бакнувањето е клучот за среќен брак. Ѕвездата на филмот „Pretty Woman“ зборувала за својот љубовен живот додека гостувала во „The Late Show with Stephen Colbert“. На прашањето на водителката што би им препорачала на оние кои се во потрага по долга врска, таа веднаш одговорила: „Бакнежи“. …

Повеќе »