Tag Archives: џули

(ВИДЕО) Џули во Белград дошла поради Ѓоковиќ – „Најдобар ден во мојот живот“

Еден од можеби најверните обожаватели на Новак Ѓоковиќ, Џули, го посетила Белград и ја искористилс можноста да помине време со својот идол. Џули своите впечатоци и среќа го споделила на својот Твитер профил во друштво на Ѓоковиќ. „Дел од животот. Привилегија. Сон кој се оствари. Денеска играв тенис со Новак …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал во Хрватска – забранет концерт на некогаш најголемата Ју ѕвезда:„Не сум насилник но знам да удрам шамар“

Во клубот во кој требало да настапува пристигнале бројни жалби… Настапот на Даниел Поповиќ, некогаш најголема ѕвезда на Југославија и човек кој се прослави со настапот на Еврозивија со песната “„Џули“, е откажан во клубот „Мочвара“ во Загреб, откако на организаторите им е укажано на неговите проблематични изјави и недеозволливо …

Повеќе »