Tag Archives: Џон Траволта

МНОГУ славни личности ја доживеале НАЈГОЛЕМАТА ЗАГУБА ВО СЕМЕЈСТВОТО: „Ниту една болка не е посилна од онаа кога родителот ќе изгуби дете“

Некои јавни личности имаа голема несреќа да доживеат огромна тага поради загубата на детето. Вчера регионалната јавност беше изненадена и длабоко потресена од веста дека во Израел ненадејно починал синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лаќа Радуловиќ. Марина почина во септември минатата година, а во февруари 2018 година и беше дијагностициран …

Повеќе »

(ФОТО) Џон Траволта и посветил емотивна објава на својата покојна сопруга: „На мојата омилена партнерка за танцување…“

АМЕРИКАНСКИОТ актер Џон Траволта (68) и посветил емотивна објава на Инстаграм на својата покојна сопруга Кели Престон, која почина во 2020. година од рак на дојка на 57-годишна возраст. Да беше жива, Кели на 13. октомври ќе го прославеше својот 59-ти роденден. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

„Џон Траволта е хомосексуалец“ – актерот издаден од саентолозите

Џон Траволта бакнал машки масер пред висок член на Саентолошката црква, тврдат нови жешки мемоари. Мајк Рајндер, поранешен извршен директор на Меѓународната црква на саентологијата и нејзината поврзана организација што ја напуштил во 2007. година, ја напишал книгата „A Billion Years: My Escape from a Life in the Highest Ranks …

Повеќе »

(ФОТО) Џон Траволта скршен од смртта на Оливија Њутн-Џон: „Твој сум од првиот пат кога те видов“

По веста дека на 74-годишна возраст почина австралиската актерка и пејачка Оливија Њутон-Џон, на социјалните мрежи набрзо се огласи и нејзиниот колега од култниот „Брилијантин“, актерот Џон Траволта (68). „Најдрага моја Оливија, ти ги направи нашите животи многу подобри! Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Ќе се видиме повторно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почина Оливија Њутн-Џон: Нејзиниот хит е прогласен за најсекси песна досега, и е придружен со жешко музичко видео

МУЗИЧКАТА икона Оливија Њутн-Џон почина на 74-годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Пејачката ќе остане запаметена по бројни хитови на сите времиња, од кои еден дури е прогласен за најсекси песна досега. Станува збор за песната Physical од 1981. година, која ја доби престижната титула од магазинот …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер со емотивна објава до својот починат син: „Мислам на тебе секој ден!“

Познатиот актер Џон Траволта на Инстаграм испратил емотивна објава на својот син Џет, кој ненадејно починал во 2009. година. Џет беше најстарото дете на Траволта, кое го доби со неговата покојна сопруга Кели Престон, а вчера ќе го прославеше својот 30-ти роденден. Во таа прилика татко му не криел колку …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТНИ УДАРИ – 4 СМРТНИ СЛУЧАИ КОИ ГО УНИШТИЛЕ ЖИВОТОТ НА ЏОН ТРАВОЛТА: Судбината му ги одзеде луѓето што најмногу ги сакаше!

Кога се појави во првиот филм, Џон Траволта стана апсолутен „алфа маж“. Мажите ширум светот сакаа да личат на него, а жените копнееа да имаат еден таков маж покрај себе, но неговата судбина беше далеку од среќна. Додека сите жени воздивнуваа по Џон Траволта, а мажите сакаа да бидат како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ НЕ Е БАЈКА – КАКО ПОЧИНАЛА СОПРУГАТА НА ЏОН ТРАВОЛТА: Имала само 57. години и никој не знаел за ОВА!

Славата и парите не можат да обезбедат среќа, а доказ е славниот актер Џон Траволта Американскиот актер Џон Траволта пред една година ја изгуби сопругата Кели Престон, и мајката на неговите деца, која за жал почина по двегодишна битка со рак на дојка, која ја чуваше во тајност. Деновиве 67-годишниот …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не го очекувал ова од него: Џон Траволта споделил емотивна фотографија на синот Бен која ги расплакала следбениците!

Осум месеци по смртта на неговата сопруга, Џон Траволта објавил слика на неговиот насмеан син Бен. Џон Траволта (67) конечно има добри вести! Сопругата на актерот Кели Престон почина пред осум месеци, и оттогаш тој се повлече во куќата со своите деца.Џон и Кели имаа еден од најсилните и најдобрите …

Повеќе »