Tag Archives: џо џонас

Ѕвездата од серијата „Игри на престолите“ запросена со прекрасен прстен

„Рече ’ДА’“ напишал Џо под сликата од прекрасниот прстен кој е навистина уникатен… Вчера младиот музичар Џо Џонас на Инстаграм со обожавателите ја поделил среќната вест, дека неговата девојка Софи Тарнер се согласила да се омажи за него. Станува збор за црвенокосата ѕвезда од хит серијата „Игри на престолите“ за …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателство и после развод:Овие парови успеале во тоа

Ниту познатите не се имуни на недоразбирања и несогласување после прекинувањето и развод.На овие парови сепак им успеало после се’ да останат пријатели Тие се доказ дека луѓето после развод или прекинување можат да останат во добри односи. Бен Афлек и Џенифер Гарнер Се вљубиле на снимањето на филмот „Daredevil“, …

Повеќе »