Tag Archives: џим кери

(ВИДЕО) Алек Болдвин како Трамп и Џим Кери како Бајден

На отворањето на својата 46-та сезона, популарното американско хумористично шоу „Saturday Night Live“ влегла во политичките води со пародија на првата претседателска дебата меѓу претседателот Доналд Трамп и неговиот ривал Џо Бајден. Серијата на телевизијата Ен-Би-Си се вратила во студиото по пауза поради пандемија на коронавирус. Алек Болдвин се вратил …

Повеќе »

(ФОТО) Џим Кери предизвикал бес со карикатурата на абортус:„Неверојатно расипан цртеж“

Џим Кери со својата провокативна карикатура уште еднаш го предизвикал бесот, а оваа ја прикажува гувернерката на Алабама, Кеј Иви, како абортиран фетус. Кери реагирал на фактот дека Иви го потпишала контроверзниот закон (кој го изгласале 25. бели мажи) кој во таа држава ги забранува сите абортуси освен во итни …

Повеќе »

Џим Кери ослободен од обвинувањата за смртта на девојката!

Џим Кери нема да одговора пред законот поради смртта на поранешната девојка Катриона Вајт, пренесува Daily Mail. Катриона во 2015. година се предозирала од лекови за кои не земала рецепт, недолго откако актерот конечно ја прекинал романсата со неа. Последната СМС порака која ја примила била токму од него, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џим Кери проговорил за неговата битка со депресијата: „Треба да кажеш – Се’ ќе биде во ред!“

Познатиот актер проговорил отворено за неговата битка со депресијата, но снимил и мотивациски говор за 2018. година… Актерот Џим Кери е познат по неговите комични ликови кои секогаш успевале да извлечат насмевка од нашето лице, но и по многубројните сериозни улоги во филмови како што се „Вечниот сјај на беспрекорниот …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми за Џим Кери: И’ од гробот починатата девојка го открива во лошо светло – “Ме воведе во свет на кокаин, проститутки, болести…”

Катриона Вајт во 2013. година си го одземала животот со предозирање. Семејството набрзо во јавноста излегло со шокантни информации за Џим Кери, нејзиното поранешно момче, обвинувајќи го за се’ што и се случило на Вајт. Во јавноста се појавила и порака која поранешната девојка на Џим Кери, Катриона Вајт, му …

Повеќе »