Tag Archives: џиџи хадид

(ФОТО) Трикот на Џиџи Хадид во борбата против анксиозноста

Што се однесува до бременоста и мајчинството, Џиџи Хадид одлучила да не крие ништо, а сега проговори за анксиозноста со која се мачела. Поминаа десет месеци од раѓањето на нејзината ќерка Каи, а супермоделот постепено се’ повеќе споделува за нејзиното искуство. Оваа недела, Џиџи зборуваше за анксиозноста во бременоста, а …

Повеќе »

(ФОТО) На овие дами сантиметрите кај мажите не им се важни

Кога станува збор за хетеро парови, претежно сме навикнати мажот да биде повисок од жената. Веројатно затоа е чудно за некои кога ситуацијата е обратна. Или кога се со иста висина,па така потпетиците од само неколку сантиметри можат да бидат „проблем“. Сепак, ова не е нешто што треба да убие …

Повеќе »

(ФОТО) Џиџи Хадид ја покажа својата фигура, еден месец по породувањето, и ги воодушеви обожавателите

Еден од најпопуларните модели во светот, Џиџи Хадид, на својот профил на Инстаграм сподели со своите 60. милиони следбеници фотографија на која ја покажа својата фигура еден месец откако го роди своето прво дете. Хадид и пејачот Зејн Малик кон крајот на септември станаа родители на девојче, а сега првпат …

Повеќе »

(ФОТО) Се породила Џиџи Хадид: Добила ќерка со познатиот пејач

Манекенката Џиџи Хадид и пејачката Зејн Малик станаа родители. Едно девојче пристигна во нивното семејство, а радосната вест ја споделија со своите придружници на социјалните мрежи. View this post on Instagram Our baby girl is here, healthy and beautiful🙏🏽❤️ to try put into words how i am feeling right now …

Повеќе »

МИСЛИТЕ ДЕКА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЖИВЕАТ СОВРШЕН ЖИВОТ? Еве со кои БОЛЕСТИ се борат!

Приватноста на славните личности што ги гледате на социјалните мрежи изгледа совршена, но понекогаш не е сè како што изгледа. Некои од вашите омилени холивудски sвезди страдаат од неизлечиви болести. Лејди Гага Пејачката го скрши колкот во 2012. година, и оттогаш страда од хронична болка. Еднаш изјави дека никогаш не …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот пејач изјавил дека повеќе не е муслиман!

Некогашниот член на поп групата „Оne direction”,британскиот пејач Зејн Малик признал дека повеќе не може себе да се идентификува со исламот и дека повеќе не е муслиман. Еден од најплатените уметници во музичката индустрија, 25. годишниот Зејн Малик во интервју за британски „Вог“ рекол дека повеќе не верува во ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празнична веселба: Ѕирнете во домовите на Џенифер Лопез, Џесика Алба, семејството Бекам…

Иако многумина одлучиле Божик да го прослават на патување, по можност во езготичните краишта, повеќето сепак останале во своите домови и во круг на семејството. Највесело било во домот на пејачката Гвен Стефани, која на својот најмлад син Аполо, одлучила да му подготви вистинско изненадување за Божик. Со браќата Кингстон …

Повеќе »