Tag Archives: Џесика Алба

(ФОТО) Познатата актерка признала:„До 11. година имав пет операции – детството го минав во болница“

Актерката Џесика Алба неодамна проговори колку е благодарна за своето здравје, по сите проблеми што ги ималакако дете. Таа објаснила дека нејзините здравствени проблеми, но и борбата против ракот што ја водела нејзината мајка, ја обликувале во личност каква што е денес.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ: Пред споменик Џесика Алба имала блиска средба со отровна змија

Опкружена со дрвја, Алба започнала да ја вади заштитната маска од лицето и во тој момент забележала огромна змија на земјата, блиску до нејзините нозе. На многу луѓе не им е сеедно кога се во близина на змија, а стравот дополнително се засилува кога змијата е прилично голема и опасна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џесика Алба споделила идеја за убиствен тренинг со еластична лента

Актерката Џесика Алба е позната по извронредната форма, а во током на изолације своето слободно време го користела да ги размени своите искуства и знања со целиот свет. Таа на Јутјуб објави објава во кое одработила кружен тренинг со Арон Хајнс во друштво на нејзината пријателка Лизи Матис. Како што …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна приказна на славната глумица: Била киднапирана и пронајдена во затворен багажник

Таа е една од најпознатите ѕвезди ан Холивуд и успешна деловна жена. Иако после успешните филмови „Медена“, „Син Сити“, „Фантастична четворка“ се повлекла од јавноста, Џесика Алба е име и лице познато во целиот свет. Последните години е посветена на својата компанија „The Honest Company“ и семејството кое и ја …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската глумица доби најубав новогодишен подарок: На 31. декември го роди третото дете!

Џесика Алба го доби најубавиот новогодишен подарок. Славната актерка го роди третото дете на 31. декември, па јасно е како таа ја дочека Новата година. Шармантната холивудска ѕвезда и нејзиниот сопруг Кеш Ворен ја споделија среќната вест преку фотографии од новороденото синче кому му го дадоа името Хејс Ворен. После …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празнична веселба: Ѕирнете во домовите на Џенифер Лопез, Џесика Алба, семејството Бекам…

Иако многумина одлучиле Божик да го прослават на патување, по можност во езготичните краишта, повеќето сепак останале во своите домови и во круг на семејството. Највесело било во домот на пејачката Гвен Стефани, која на својот најмлад син Аполо, одлучила да му подготви вистинско изненадување за Божик. Со браќата Кингстон …

Повеќе »

(ФОТО) Џесика Алба чека трето дете, а сопругот не престанува да ја вика „секси мама“

Кеш Ворен и Џесика Алба го очекуваат третото дете, а парот е повљубен од било кога Освен трудничкиот сјај, има нешто во неа на што нејзиниот сопруг не може да одолее, па и во медиумите неодамна ја нарекол „секси мама“. „Често останувам импресиониран со нејзината појава. Наутро кога ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 3. септември, на кабелски канали

12:25 RTL „Патот на војната“ – драма, воен 2011 Содржина: Сместен во пределите на рурална Англија и Европа за време на Првата светска војна, „Воен коњ“ започнува со пријателство помеѓу коњот по име Џои и момчето Алберт кој го кроти и дресира. Откако на сила ќе ги раздвојат, филмот го следи неверојатното патување …

Повеќе »