Tag Archives: џенифер анистон

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Анистон открила како се справила со болниот развод од Бред Пит: „Прво отидов на терапија!“

Во најновата емисија Елен Деџенерис, која по 19 години го завршува своето ток-шоу, беше домаќин на актерката Џенифер Анистон, која се присети на еден од најболните периоди од нејзиниот живот. Тоа била кобна година во 2005. година кога нејзиниот живот се превртел наопаку. Џенифер Анистон гостуваше во емисијата на неповторливата …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон: „Украинки, вие сте неверојатни и целиот свет е со вас“

Џенифер Анистон ја искористи приликата да им се обрати на своите фанови на Меѓународниот ден на жената, 8 март, и да ги покани да се солидаризираат со жените кои „се борат за својата земја“ во Украина. Актерката и водителка на шоуто „The Morning Show“ на Инстаграм ги пофали „жените и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ПРИЈАТЕЛИТЕ“ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДАТ ИСТИ: Рејчел се прости од својот Гантер – Џенифер испрати емотивна порака!

Џенифер Анистон преку својот Инстаграм профил се прости од својот долгогодишен пријател и колега Мајкл Тајлер, кој почина синоќа. Таа објави видео од една од безбројните сцени во кои ова дуо ја забавуваше публиката покрај малите екрани. Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, кој е најпознат по улогата на Гантер во …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАЛ ОВА: Џенифер Анистон се вратила на СТАРАТА ЉУБОВ!

Поради старо-новата холивудска двојка, Џенифер Лопез и Бен Афлек паѓаат во заборав. Се чини дека познатата холивудска актерка Џенифер Анистон конечно ја најде среќата во љубовта, ако им се верува на пишувањата на странските медиуми. Нејзиниот љубовен живот е под будното око на јавноста откако се разведе од својот колега …

Повеќе »

ОТКРИЕНИ ДОЛГО КРИЕНИТЕ ДЕТАЛИ НА РАЗГОВОРОТ ПОМЕЃУ ЏЕНИФЕР И АНЏЕЛИНА: Еве што измамената глумица и порачала на колешката!

Кога станува збор за љубовта, животот навистина не ја мазеше популарната холивудска актерка Џенифер Анистон, која зад себе има два неуспешни брака. Прво се омажи за педесет и шестгодишниот актер Бред Пит во 2000. година, а нивниот брак траеше пет години. Причината за разводот, како што сите знаат, беше актерката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Враќање на Џенифер Анистон: Глумицата на снимањето на популарната серија

Една од омилените актерки во Холивуд, Џенифер Анистон со нетрпение го очекуваше нејзиното враќање на работа, како и почетокот на снимањето на новите епизоди од хит серијата „The Morning Show“ (Утринското шоу), по пауза од неколку месеци. Новите фотографии на Џенифер Анистон го обиколија светот. Ова се нови сцени од …

Повеќе »

(ФОТО) Лута борба на деколтеата на доделувањето на Еми наградите: Анистон повторно одржала лекција!

ТВ сериите „Наследство“, „Шитс Крик“ и „Супервизори“ се најголемите добитници на овогодинешните награди „Еми“, што се одржа преку Интернет, поради пандемијата на коронавирусот. Покрај актерските достигнувања, втората најважна работа беа тоалетите на учесниците. Домаќин на церемонијата во празниот „Стејплс центар“ во Лос Ангелес беше комичарот Џими Кимел, кому му се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ НА КОРОНА – Џенифер Анистон го спасила доделувањето на Еми наградите: Гасела пожар во студиото

Актерката Џенифер Анистон му помагала на Џими Кимел да ги води наградите „Еми“, кои оваа година се одржаа на Интернет, за да се спречи ширењето на инфекцијата со вирусот корона. Внимавале на социјална дистанца, се’ дезинфицирале, а можеби и малку претерале. Кетрин О’Хара, Линда Карделини, Иса Реј, Кристина Еплгејт, Трејси …

Повеќе »

(ФОТО) 72. доделување по ред – Прв пат во историјата доделувањето на Еми наградите онлајн: Џенифер Анистон се појавила со ДВЕ и нема кого не го воодушевиле!

Доделувањето на наградите „Еми“ овој пат беше „онлајн“, за прв пат во историјата, а имаше 130. номинирани. Ејми, 72-ро по ред, сите го следеа од дома, а домаќинот Џими Кимел ја водеше церемонијата во празна сала. Многумина го забележаа изгледот на актерката Џенифер Анистон, која со години носи црно на …

Повеќе »