Tag Archives: џенет џексон

(ВИДЕО+ФОТО) ШОК – Дамнешната 1984. цел свет ја жалел бидејќи го загубила бебето: Пејачката цели 37. години ја крие ќерката!?

Нејзиниот поранешен сопруг Џејмс Дебарж тврди дека детето е родено На фановите на поп-sвездата Џенет Џексон им е општо познато дека познатата поп-sвезда го изгубила своето бебе уште во 1984. година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не е точно. Нејзиниот поранешен сопруг Џејмс Дебарж во 2016. година во …

Повеќе »

(ФОТО) Џастин Тимберлејк во големи проблеми поради скандалот со Џенет Џексон прд 17. години

Поранешниот менаџер на Џастин Тимберлејк, Џони Врајт, го довел пејачот во неочекувани проблеми со коментар испратен на Џенет Џексон, 17. години по скандалот што ја обиколи планетата. Откако пејачката сподели инспиративен цитат на својот профил на Твитер, кажувајќи им на своите следбеници дека секогаш треба да им простуваат на другите, …

Повеќе »

(ФОТО) ЏАСТИН ТИМБЕРЛЕЈК ИМ СЕ ИЗВИНИЛ НА БРИТНИ СПИРС И ЏЕНЕТ ЏЕКСОН: „Знам дека згрешив, ќе се обидам да бидам подобар!“

Џастин Тимберлејк им се извинил на Бритни Спирс и Џенет Џексон за своето однесување во минатото. Тој објавил долга порака на својот Инстаграм профил и го направи она што многу фанови го посакувале. „Ги видов таговите и ми е жал што моето однесување во минатото придонесе за проблемот, кога го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена: „Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“

 Алек Наумовски и Надица Георгиева, можеби едни од најуспешните модели во деведесеттите, и денес се синоним за македонската мода и манекенство. Пред 20 години ја формираа агенцијата „Моделс ИН“. Идејата беше да им помогнат на македонските модели да градат светска кариера. На почетокот не било лесно да се стекне довербата …

Повеќе »

(ФОТО) Џенет Џексон со Деди Јенки подготвува ново „Деспасито“?

Деди Јенки заедно со Луис Фонси ја направија незаборавната песна со најмногу прегледи во историјата на Јутјуб. Затоа се чини дека соработката со него е вистински потег во момент кога Џенет се враќа на сцената по дискографската пауза поради раѓањето на детето. Искусната членка на музичкото семејство Џексон е подготвена …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Реакции по смртта на таткото на Мајкл Џексон: „Дада сексуално ја злоставуваше а нас не тепаше со електричен кабел“

Починатиот татко на кралот на попот зад себе оставил 11. деца, а неговиот воен режи на одгледување и сексуално злоставување над Реби Џексон оставил трауматични последици на целото семејство…пренесува The Sun. Музичкиот менаџер Џо Џексон од своите деца направил поп ѕвезди, а на смртната постела ниту еден не бил ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина таткото на Мајкл Џексон: Децата ги претворил во ѕвезди а умрел сам!

Тој е создавач на музичката група „Џексон 5“… Џо Џексон патријарх на американската мизичка династија кој Мајкл Џексон и неговите браќа „Џексон 5“ ги претворил во светски ѕвезди, умрел на возраст од 89. години, јавил синоќа CNN. Џексон кој живеел во Лас Вегас и бил отуѓен од поголемиот дел на …

Повеќе »

(ФОТО) Славната пејачка признала: Цел живот бев во тешка депресија!

Пејачката Џенет Џексон проговорила за својата борба против длабока депресија кој е последица на комплексот на инфериорност во детството и расизмот и сексизмот во американското општество. Во написот објавен во списанието Essence, кој е наменет на црните жени, 52. годишната ѕвезда објаснува дека првпат вистински била среќна кога го родила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв концерт по породувањето:Џенет Џексон ја покажала неверојатната фигура

Џенет Џексон стана мајка на 50. години, а својот син го доби во јануари оваа година. Осум месеци по породувањето, Џенет се врати на музичката сцена, одржувајќи го првиот настап во рамки на турнејата “State of the World” која започна во Лос Анџелес. Освен со настапот, таа ја воодушевила публиката …

Повеќе »