Tag Archives: џек сок

(ФОТО) Американскиот тенисер Џек Сок правел свадба и предизвикал гнев:„Браво, кловнови – се надевам дека ќе зажалите за ова!“

Среде пандемијата на коронавирусот, американскиот тенисер Џек Сок организирал свадба со голем број гости во Јужна Каролина, што предизвикало бурни реакции на социјалните мрежи. Во моментов, 253. тенисер во светот добил бројни критики за овој потег (но и честитки за самиот чин), а една од најгласните бил, според стариот обичај, …

Повеќе »

(ФОТО) Завршен Мастерс во Лондон: Надал во групата Сампрас, Федерер е фаворит во групата Бекер

Започнувајќи од недела, најдобрите светски тенисери ќе го играат завршниот Мастерс турнир во Лондон кој традиционално во изминативе неколку години се одржува во „О2“ арената.Како што беше најавено, на четири дена пред почетокот на спектаклот беше одржана ждрепката по која најдобро рангираните осум тенисери беа сместни во две групи. Овојпат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филип Крајиновиќ и Џек Сок во финалето на Мастерсот во Париз

Српскиот тенисер, Филип Крајиновиќ, го победил Американецот Џон Ишнер во првото полуфинале на турнирот од Мастерс 1000 серијата во Париз со 6:4, 6:7 (2:7), 7:6 (7:5) и се пласирал во своето прво финале на АТП турот. Крајиновиќ дошол од квалификациите, а во главниот ждреб ги совладал Сугита, Квери и Мау …

Повеќе »

АТП Париз:Надал, Чилиќ, Дел Потро… во борба за полуфиналето

Денес во Париз, на последниот Мастерс во годината, ќе се играат четирифиналните мечеви. Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал, го победил Уругваецот Пабло Куевас со 2:1 и се пласирал во четирифиналето на Мастерсот во Париз, каде го очекува дуелот со Србинот Филип Крајиноциќ, кој исто така во три сета беше …

Повеќе »